Koondisesse naasnud Ibrahimovic oli vaatamata põrumisele bravuurikas: oleme Hispaaniast paremad

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Zlatan Ibrahimovicil ja teistel Rootsi koondislastel ei õnnestunud Gruusia väravat lahti muukida. Foto: IRAKLI GEDENIDZE/REUTERS/Scanpix

Rootsi jalgpallikoondis võinuks teha väga olulise sammu 2022. aasta MMi suunas, ent ootamatu 0:2 kaotus Gruusialt tõmbas tuure veidi maha.

Väikese pausi järel oli meie läänenaabrite eest väljakul Zlatan Ibrahimovic, ent ka temast ei piisanud. Kodus mänginud Gruusia mõlemad väravad lõi teisel poolajal 20-aastane Khvicha Kvaratskhelia. Rootslased tegid 20 pealelööki, ent sihile ei jõudnudki.

Samal ajal toimunud matšis alistas Hispaania võõral väljakul 1:0 Kreeka. See tähendab, et B-alagrupis jagub põnevust lõpuni välja.

Harjumuspäratul ajal, järgmise aasta lõpus Kataris toimuvale MMile pääsevad kõigi gruppide võitjad. Teiseks jäänud tiimid püüavad pääset läbi play-off'i.

Praeguse seisuga on liidril Hispaanial kirjas 16 punkti, ent Rootsi jääb maha vaid ühe silmaga. Otsustav lahing peetakse pühapäeval Sevillas.

Ibrahimovic oli vaatamata kaotusele Gruusiale väga enesekindel. «Võidame Hispaaniat, siin pole isegi midagi arutada. Oleme palju parem võistkond. Gruusia vastu jäid puudu vaid väravad. Löönuks me avapoolajal mõnegi oma võimaluse ära, olnuks pilt hoopis teine,» ütles kõik 90 minutit platsil mütanud 40-aastane ründeäss kodumaa meediale.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Nii mõneski teises Euroopa tsooni MM-valikmängus kõmmutati eile õhtul korralikult väravaid. Näiteks Venemaa alistas kodus 6:0 Küprose, Saksamaa ramm käis 9:0 üle Liechtensteinist, Horvaatia küttis võõrsil 7:1 sauna Maltale.

Valiksarja mänge peetakse järgmistel päevadel lademetes. Eesti kohtub laupäeval Belgiaga ning teisipäeval viimases partiis Tšehhiga. Mõlemad matšid toimuvad võõrsil.