K, 7.12.2022

Uus põnev projekt: Gerd Kanter juhendab järgmist kettaheite superstaari

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Uus põnev projekt: Gerd Kanter juhendab järgmist kettaheite superstaari
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gerd Kanter Tokyo olümpial Poola koondise dressis.
Gerd Kanter Tokyo olümpial Poola koondise dressis. Foto: Tairo Lutter

Sportlasena kettaheite olümpiavõitjaks ja maailmameistriks tulnud Gerd Kanter püüab nüüd edu saavutada ka treenerina. 

Eelmisel olümpiatsüklil juhendas Kanter kogenud poolakaid Piotr Malachowskit ja Robert Urbaneki. Hiljuta võttis Eesti spordisangar aga ette uue projekti, alustades tööd üliandeka sloveeni, 22-aastase Kristjan Čehiga. 

«Kui toome paralleeli korvpalliga, siis ta on Michael Jordan!» ütles Kanter intervjuus Õhtulehele.

Vaatamata noorele eale on Čeh juba väga korralikul tasemel. Tänavu juunis nihutas ta isikliku rekordi 70.35 peale. Tokyo olümpial oli noormees viies, mõned nädalad varem krooniti ta Kadriorus U23 vanuseklassi Euroopa meistriks. 

Muide, Čehi teed läksid eelmise juhendaja Gorazd Rajheriga lahku paraja skandaaliga. Treenerile ei meeldinud, et sportlane treenib koos tüdruksõbra, eestlannast vasaraheitja Anna Maria Oreliga, sest fookus olevat läinud valesse kohta.

Kanteri 2018. aastal alanud koostöö Poola sportlastega lõppes Tokyo olümpiaga. Urbanek suurvõistlusele ei kvalifitseerunud, maailma- ja Euroopa meister Malachowski piirdus 15. kohaga. 

«Ma ei tea... Olen vana! Nooremana tahtsin väga võidelda. Nüüd jääb iga aastaga agressiivsust ja võimu vähemaks,» ütles sügisel karjääri lõpetanud Malachowski pärast ebaõnnestunud olümpia kvalifikatsiooni Postimehele.

«Gerd oli mu vastane, alates 2008. aastast pidasime palju vihaseid võitlusi. Aga kohe koostöö algusest õpetas ta mulle väga palju. Ta on väga hea inimene ja treener, tark juhendaja. Pean teda enda väga heaks sõbraks.» 

Märksõnad
Tagasi üles