Belgias häbisse jäänud Kalev/Cramo kaotas ka Raplale

Christopher Krutto
Kalev/Cramo mängijad võtsid sel nädalal vastu juba teise kaotuse.
Kalev/Cramo mängijad võtsid sel nädalal vastu juba teise kaotuse. Foto: Tairo Lutter

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi pidi sel nädalal juba teist korda kaotusevalu maitsma. Kui Oostende Filoule jäädi kolmapäeval alla 66:99, siis täna kaotati valusalt 68:70 Avis Utilitas Raplale.

Superkarika teises veerandfinaalmängus tegi tugevama alguse Kalev/Cramo, võites avaveerandi 23:13, kuid poolajaks oli Rapla taga vaid kahe punktiga. Kolmanda veerandaja lõpuks seisid tablool viiginumbrid ja neli sekundit enne lõppu tõi Kaarel Välbi kolmene Raplale võidu. Kusjuures tegu oli tema ainsate punktidega terve kohtumise jooksul.

Rapla liidriks tõusis Sven Kaldre, kes viskas 33 minutiga 20 punkti. Teda toetas 14 silmaga Ricards Daniels Vanags.

Kalevi parim korvikütt oli JeQuan Lewis, kes viskas 19 punkti ja korjas seitse lauda. Ometi sai mängujuht kirja ka üheksa (!) pallikaotust. 10 silmaga toetas teda vahetusest sekkunud Kregor Hermet.

Kalev/Cramo jaoks see kaotus suures plaanis midagi ei muuda, sest paari avamängus saadi 31-puntkiline võit ja paarist minnakse võitjana edasi superkarika finaalturniirile.