Niskanen näitas kodumaal venelastele koha kätte, Alev parima eestlasena kolmandas kümnes

Iivo Niskaneniga pole teps mitte kerge ühes tempos püsida. Sealjuures pole vahet, kas oled noorsuusataja või juba kogenud sportlane, sest Niskanen on lihtsalt sedavõrd hea! Foto: MARKKU ULANDER/AFP/Scanpix

Soomes Olosel toimuvatel esimese lume võistlustel sõideti täna 15 km klassikasõit. Kodulumel jäi alistamatuks Iivo Niskanen.

Olümpiahooajale vastu minevad suusatajad on jõudnud Soome, kus testitakse hetkevormi. 15 km klassikasõidus jäi alistamatuks Niskanen, kes läks rajale ka suursoosikuna. Soomlasele järgnesid venelased Aleksei Tšervotkin (+5,4 sekundit) ja Ivan Jakimuškin (+26,3).

98 lõpetanu seas oli ka 15 eestlast. Neist parima koha sõitis välja Alvar Johannes Alev, kes sai 2.11,7 kaotusega 22. koha.

Homme sõidetakse sama distants vabatehnikas. Pekingi olümpiamängudel sõidetakse 15 km sõit aga ikkagi klassikatehnikas.