K, 10.08.2022

M-Spordi rallimees vahetas taas kaardilugejat

Karl-Joosep Küngas
M-Spordi rallimees vahetas taas kaardilugejat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gus Greensmith.
Gus Greensmith. Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Autoralli MM-sarja lõpuni on jäänud sõita veel ainult Monza ralli. Enne seda tegi Gus Greensmith aga olulise vangerduse. Tema kõrval võtab kaardilugejana koha sisse kogenud Jonas Andersson.

Greensmith tegi vangerduse teatavaks ainult nädal enne Monza ralli algust. Sel hooajal ka Ole Christian Veiby kõrval istunud Anderssonist saab briti ralliässa jaoks tänavu juba neljas kaardilugeja.

M-Sprordi sõitja kõrval alustas hooaega Elliott Edmondson, keda asendas peagi kogenud Chris Patterson. Korra sai võimaluse Stuart Loudon, ent nüüd on Anderssoni kord Greensmithile legendi lugeda.

Tegelikult arvati, et just Loudon istub Greensmithi kõrvale ka Monzas, ent neil olevat ralliportaali Dirtfishi sõnul olnud lahkhelisid. Sestap otsustas Greensmith just Anderssoni kasuks.

«Ootan väga, et saaksime Jonasega Monzas kihutada. Tal on WRC-sarjas väga palju kogemusi,» lausus briti rallisõitja. «Meeskonnaga arutasime, et see on parim variant arenemiseks. See on hea viis, kuidas minna järgmisele aastale vastu.»

Andersson on WRC-sarjas saanud kirja 165 starti. Ta on lugenud legendi lisaks Veibyle veel nii Mads Östbergile, Pontus Tidemandile kui ka Per-Gunnar Anderssonile. Viimaseks võistluseks WRC-autoga oli tema jaoks just möödunud hooaja Monza ralli.

Märksõnad
Tagasi üles