E, 29.05.2023

Kohtunikud määrasid Hamiltonile veel ühe karistuse

Christopher Krutto
Facebook Twitter
Comments
Lewis Hamilton pidi võiduks Brasiilias läbima täieliku Kolgata tee.
Lewis Hamilton pidi võiduks Brasiilias läbima täieliku Kolgata tee. Foto: Antonin Vincent/SCANPIX

Vormel 1 sarjas sõideti eile Brasiilia GP, kus muljetavaldava võidu võttis Mercedese piloot Lewis Hamilton. Ometi jäi ta taaskord kohtunikele hambusse, sest tegi liiga vara enda turvavöö lahti.

Hamilton peatus jahutusringil ühe rajajulgestaja juures, et võtta endaga kaasa Brasiilia lipp. Selle võttis ta endaga poodiumile ka kaasa. Pärast võistlust pidi ta kohtunike juurde minema, sest tegi lippu võttes lahti oma turvavöö.

Kohtunikud määrasid talle 5000 eurot trahvi ja lisaks veel 20 000 eurot tingimisi, kui ta peaks enne 2022. aasta lõppu rikkumist kordama.

See polnud kaugeltki esimene kord, kui Hamilton õigusemõistjatele silma jäi. Mercedes pidi kohtunikele aru andma ka reedel, kui Hamiltoni vormeli ülevaatusel avastati, et tema tagatiiva DRS-süsteem oli määrustevastane. Seetõttu pidi Hamilton startima sprindisõidule võistlejaterivi lõpust.

Järgmine karistus oli Hamiltonil soolas pärast sprinti: viiendana lõpetamise järel lükati Hamilton põhisõidu stardirivis viie koha võrra tahapoole, sest ta võttis hooaja jooksul kasutusele juba viienda sisepõlemismootori komponendi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles