Rannavõrkpallis on oluline side paarilisega, sest koos veedetakse tihti aega rohkemgi kui perega. «Kristjan (Kais) oli kogu koos mängimise aja, ent ka hiljem abiks erinevate murede lahendamisel. Samuti mu esimene paariline Sten Esna. Steniga võime tänaseni rääkida kõigest ja kõike. Ta on alati kättesaadav. Selliseid inimesi peab olema. Ma pole kunagi üheltki sõbralt saanud halba tagasisidet,» kinnitab Vesik.
Ta on vaimse tervise teemast kõnelenud ka palju Eesti võrkpalli suurtoetaja, Credit24ga, et teema olulisust ühiskonnas tõstatada. Annika Parm, Credit24 turundusjuht nendib, et alles viimastel aastatel on hakatud suurtest pingetest, vaimsest koormusest ja läbipõlemisest spordis kõnelema.
«Kõige rohkem usaldusväärsust ja inimlikkust lisab sellele keerukale teemale see, kui sportlased on valmis ise oma kogemislugudega teistele eeskujuks olema. Rivo on suurepärane treener, kes räägib avatult ka spordi keerulisemast poolest – sellest, millest enamasti vaikitakse,» arutleb Parm.
«Vaimsest poolest on ühiskonnas hakatud õnneks rohkem rääkima. See kajastub ka spordis. Varem arvati, et sportlane on justkui keegi, kellel pole üldse tundeid ja kellelt võib sõimu ja karjumisega kõike nõuda. Enam pole see nii. Hea näide on võtta maailma tipptennisest, kus viimasel ajal räägivad mängijad palju vaimsetest pingetest avalikult,» sõnab Vesik.
«Eks tänapäeval ongi vaimse poolega seis raskem, sest noored suhtlevad silmast silma palju vähem kui varem. Kui paarkümmend aastat tagasi mindi hoovi palli mängima ja keegi ikka ütles kellelegi midagi, siis nii õpiti elementaarselt suhtlema. Tänapäeva sotsmeedia-ühiskond, kus Facebookis ja Instagramis kajastatakse vaid rõõme ja kordaminekuid, jätavad aga elust võltsi mulje. Ja nii pole ka lapsed harjunud näiteks kriitikaga, sest see tundub neile võõras,» ütleb ta lõpetuseks.