Koduväljakul magusa võidu teeninud Bayern raputas kreeklaste haavadele soola

Vladimir Lucic kerkis üheks Bayerni kangelaseks.
Vladimir Lucic kerkis üheks Bayerni kangelaseks. Foto: kolbert-press/Ulrich Gamel via www.imago-images.de/imago images/kolbert-press/Scanpix

Korvpalli Euroliiga 11. vooru esimeses kohtumises läksid vastamisi Müncheni Bayern ja neile külla sõitnud Ateena Panathinaikos. Saksamaa tippklubi teenis magusa 81:78 võidu.

Panathinaikos sõitis Saksamaale, olles kaotanud Euroliigas viis järjestikust kohtumist. Neist viimased kaks on tulnud eriti valusal moel, kaotades Kaasani Unicsile ja Kaunase Žalgirisele. Mõlemas kohtumises hoiti pikalt juhtohje.

Panathinaikos suutis ka Saksamaal pärast viigilist avaveerandit initsiatiivi haarata. Poolajaks oldi 44:37 juhtimas ning viimase veerandi alguses nauditi 70:61 edu. Seejärel sai aga enda mängumootori käima Bayern.

Pikalt kreeklaste maa-alakaitsega hädas olnud Bayern hakkas viimaks kaugviskeid tabama. Selle tulemusena suudeti viimasel minutil Vladimir Lucici kaugviskest juhtima asuda. Pärast seda enam külalistele võimalust ei antud ning nõnda kirjutati 81:78 võit turniiritabelisse.

Üleplatsimeheks kerkis Bayerni kasuks 20 punkti toonud Darrun Hilliard. Panathinaikost ei päästnud kaotusest ka 17 silma toonud Ioannis Papapetrou.

Eilses teises kohtumises teenis Madridi Real hooaja 9. võidu, kui koduväljakul oldi kindlalt 79:67 üle Belgradi Crvena Zvezdast.