Eesti sulgpallurite jaoks oli möödunud nädalavahetus edukas

Kristin Kuuba esindas Eestit Tokyo olümpiamängudel ning soovib jõuda ka aasta pärast Pariisi mängudele. Foto: Tairo Lutter

Eesti sulgpallurid olid möödunud nädalavahetusel edukad. Rahvusvahelisel juuniorite turniiril tegi tugeva esituse Tauri Kilk, võidukad olid Saksamaa Bundesliga klubides mängivad Kristin Kuuba ja Kati-Kreet Marran.

Tauri Kilk oli Tšehhimaal meeste üksikmängus parim eurooplane

Tšehhimaal Orlova-Lutyněs peetud Junior International Seriesi kategooriasse kuulunud turniiril Czech Junior 2021 sai Eesti juunioridest kõrgeima koha Tauri Kilk (Triiton). Eestlastest ainsana pühapäeval peetud poolfinaalidesse pääsenud Kilk avaldas Eogene Ewele küll visa vastupanu, kuid pidi mõlemas geimis tunnistama malaislase nappi paremust 21:18. 16-aastane Malaisia noortekoondislane Ewe jätkas ka finaalis enesekindlalt, alistades kolmes geimis kaasmaalase Jan Jireh Lee. Kilgiga jagas kolmandat kohta kolmas malaislane Hong Quan Lok. Enne saatuslikku poolfinaali saavutas kolmandana tabelisse asetatud Kilk neli võitu, alistades kahes geimis Patrik Mira (Tšehhi), Nadeem Dalvi (Inglismaa) ning koondisekaaslased Oskar Männiku (Nõo SK) ja Mario Kirisma (TSKeskus).

Naiste üksikmängus jõudis Catlyn Kruus (Triiton) välja veerandfinaali, kus kaotas Lisa Curtinile (Inglismaa) 19:21, 19:21. Enne seda oli esimese asetusega tartlanna võitnud Kim Matovič (Sloveenia) ja Wen Tse Chani (Malisia). Kuuenda asetusega Ramona Üprus (TÜASK) kohtus teises ringis Carmen Tingiga (Malaisia) ja kaotas 14:21, 19:21.

Paarismängus läks esimese asetusega Kruusil ja Üprusel avamäng (esimeses ringis oldi vabad) lörri, sest poolataridele Maja Jankole ja Julia Wojcikule jäädi mõlemas geimis napilt alla. Segapaarismängus jõudsid Männik ja Üprus kolmandasse ringi ehk 16 parema sekka, kuid kaotasid seal austerlastele Simon Bailonile ja Lena Rumpoldile.

Tartlannad tõid oma klubile võite

Mõlemad Saksamaa Bundesliga klubides mängivad tartlannad tõid laupäeval, 20. novembril peetud voorus oma klubile võidupunkte. Kristin Kuuba koduklubi 1. BC Wipperfeld võitis kodusaalis 1. BC Beueli 7:0 ning kahes võidus oli osaline ka Eesti esireket. Esmalt mängisid Kuuba ja Jenny Moore üle külaliste naispaari Hannah Pohli ja Brid Stepperi 9:11, 11:8, 11:9, 11:8 ning seejärel oli eestlanna üksikmängus parem Stepperist 11:8, 11:8, 11:6.

Võidukas oli ka Kati-Kreet Marrani tööandja TSV Neuhausen-Nymphenburg, alistades võõrsil SG Schorndorfi 5:2. Tartlanna tõi oma klubile kaks võitu paarismängudes. Koos Annabella Jägeriga alistati võõrustajate naispaar Josefine Redkjær Jensen ja Xenia Kölmel 8:11, 11:7, 11:8, 11:8. Segapaarismängus olid Marran ja Tobias Wadenka viiegeimilise heitluse järel 11:4, 6:11, 10:12, 11:9, 11:2 paremad Kölmelist ja Mads Pieler Koldingust.

Tabelis kolm punkti juurde saanud Wipperfeld on 20 punktiga teisel kohal, TSV Neuhausen-Nymphenburg paikneb 7 punktiga üheksandal kohal ehk hetkel ollakse esimesena play-offist väljas.