R, 2.12.2022

Kontaveiti ühendas lõppenud hooajal USA tennisistiga omapärane side

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kontaveiti ühendas lõppenud hooajal USA tennisistiga omapärane side
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anett Kontaveit (vasakul) ja Ann Li karikat jagamas.
Anett Kontaveit (vasakul) ja Ann Li karikat jagamas. Foto: WTA

Tennisehooaeg on vähemalt tipptasemel tänavuseks lõppenud. Naiste ala katusorganisatsioon WTA vaatas tagasi lõppenud aastale. Säravamate hetkede hulgas mängib rolli ka Anett Kontaveit. 

Viimastel kuudel on eelkõige kajastust saanud Eesti esireketi pöörane hooaja lõpp. Vaid mõne kuu jooksul võitis ta neli mõõduvõttu ning jõudis aastalõputurniiril finaali. Värskes WTA artiklis meenutatakse aga Kontaveidi hooaega veidi teise nurga alt. 

Ajaratast keritakse tagasi veebruari algusesse, mil Austraalia lahtiste suure slämmi turniiri eel toimus sealmail mitu väiksemat võistlust. Ühe sellise, Grampians Trophy finaali jõudis ka Kontaveit. Otsustav matš Ann Liga jäi aga pidamata, sest ajakava läks lihtsalt lõhki.

Eesti ja USA tennisist tulid aga sümboolselt väljakule, et jagatud karikat koos esitleda:

Tenniseajakirjaniku Jason Juzwiaki arvates oli see hooajale ilus algus: «Nende žest sümboliseeris ala ühtekuuluvustunnet, mis tõmbas WTA-tuuri kenasti käima ja sama emotsiooni hoidsid mängijad läbi aasta.»

Kontaveit ütles pärast ärajäänud finaali: «Muidugi tahtnuks mängida, aga mis seal ikka. Hooaega oli igal juhul tore alustada mingisugusegi karikaga. Ja Li oli ka väljakul väga vahva. See oli ilus moment.»

Õnneks olid mõlema tipphetked veel ees. Väga sümboolseks kujunes 24. oktoober, mil Kontaveit võitis hooaja kolmanda, karjääri neljanda tiitli Moskvas ning Li tõstis esimest korda WTA-turniiri karika pea kohale Tenerifel. 

Kontaveit lõpetas hooaja maailma edetabeli 7., Li 47. kohal. 

Märksõnad
Tagasi üles