Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti saadab pakaselisele Ruka MK-etapile kümmekond sportlast

Kristjan Ilves. FOTO: Clemens Bilan/Epa/Scanpix

Sel nädalavahetusel saab täistuuridel alguse murdmaasuusatamise, suusahüppajate ja kahevõistlejate maailmakarikasari, kui esimene põhja suusaalade MK-etapp toimub Soomes Rukal. Eesti on kolmel distsipliinil esindatud üheksa sportlasega. Lähipäevadeks ennustatakse Põhja-Soomes aga korraliku pakast, mis võib tuua muutusi ajakavas.

Murdmaasuusatamises on reedel kavas klassikasprindid, laupäeval naiste 10 km ja meeste 15 km klassikasõidud ning pühapäeval samad distantsid jälitussõiduna vabatehnikas.

Eesti murdmaasuusatajatest asuvad võistlema meestest Marko Kilp, Martin Himma, Alvar Johannes Alev, Kaarel Kasper Kõrge, Karl Sebastian Dremljuga. Naistest teeb Ruka MK-l ainsana kaasa Kaidy Kaasiku.

«Soomes Rukal toimuvale traditsioonilisele FIS-i murdmaasuusatamise MK 40. juubelihooaja avavõistlusele sõidavad maailma parimad võistkonnad ja sportlased. Ruka MK on 2022. aasta veebruaris Pekingis toimuvateks taliolümpiamängudeks valmistumisel ka Eesti murdmaasuusatamise koondisele vormi testimiseks ainuõige koht,» ütles Eesti suusaliidu murdmaasuusatamise alajuht Ave Nurk pressiteate vahendusel.

Peatreener Jaanus Teppan ootab Ruka MK-l häid sooritusi ja punktikohti ennekõike Marko Kilbilt ja Martin Himmalt, samas teeks iga sportlase kordaminek ja eneseületus MK-l ainult rõõmu.

«Isiklikult ei näe muret selles, kui keegi veel ei tee hooaja alguses märkimisväärseid tulemusi, sest hooaja tervilik perspektiiv on planeerida vormi teravik taliolümpiamängudeks ja loodan, et see nii ka läheb,» ütles Teppan.

Kahevõistlejatest esindab Eestit Kristjan Ilves, kes kolmandat suve harjutab koos Norra koondisega. Kristjan Ilves alustab võistlustega neljapäeval (25.11), kui kavas on proovivõistlus (PCR). Reedel (26.11) on kavas kahevõistlejatel individuaalne võistlus hüpped ja murdmaasuusatamine 5 km ning laupäev (27.11) ja pühapäev (28.11) individuaalne võistlus hüpped ja murdmaasuusatamine 10 km.

Alates reedest saab Ruka MK-etapi kahevõistluse otseülekandeid jälgida Postimehe ja Duo 5 vahendusel.

Suusahüppajatest on stardis Artti Aigro ning Kevin Maltsev. Mõlemad suusahüppajad on juba esimesed stardid teinud Venemaal. Suusahüppajatel on kavas kvalifikatsioonivõistlus reedel (26.11) ning individuaalsed võistlused laupäeval (27.11) ning pühapäeval (28.11).

Ilmaennustajad aga ütlevad, et nädalavahetus tuleb Rukal erakordselt külm ning öösel võib termomeetrinäit langeda alla 25 miinuskraadi. Murdmaasuusatamises on nn külmapiiriks 20 kraadi, kui temperatuur langeb sellest madalamale, võidakse võistlus ära jätta.

Tagasi üles
Back