Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

M-Sport tõstab järgmise WRC-hooaja avaetapil panuseid

Gus Greensmith 2021. aasta Monte Carlo rallil Ford Fiesta WRC-auto roolis. Kahe kuus pärast tullakse samas kohas starti juba Ford Puma Rally1-autoga. FOTO: @World/M-Sport

Kuigi 2021. aasta ralli MM-sarja hooaega sai alles lõpu, siis kaugel pole järgmise algus. Jaanuari lõpus pannakse uue põlvkonna Rally1-autode hübriimootorid mürisema Monte Carlos. M-Spordi meeskond tõstab uuel aastal panuseid ning avaetapil tahetakse starti tulla nelja autoga.

Praegu on M-Spordil leping 2022. aastaks sõlmitud Craig Breeni ja Gus Greensmithiga. Sisuline kokkulepe on ilmselt ka Adrien Fourmauxiga, kuid ametlikult pole veel välja hõigatud, mitmel MM-etapil prantslane Rally1-auto rooli pääseb. Tiimipealik Rich Millener andis aga mõista, et nende eesmärk on Monte Carlos rajale lasta neli uut ralliautot.

«Meie plaan on valmis saada neli Rally1-autot. Samas pole kõik meie sõitjad veel kindlad,» vihjas Millener rallit.fi’le antud intervjuus, et meeskonnal on veel uudiseid varuks. «Me pole seda ametlikult teatanud, kuid neli autot on meie plaan. Kui see ei õnnestu, siis saame ühe auto valmimise lükata kaugemasse tulevikku.»

Neljandasse autosse tahetakse väravat üheksakordset maailmameistrit Sébastien Loebi. Millener kinnitas enne Monza rallit, et vanameistriga ollakse kontaktis, kuid lepinguni pole veel jõutud. «Tahame on sõitjaterivi kiirelt paika saada. Vahest võtavad need asjad aga kauem aega, sest see sõltub mitmest osapoolest,» lisas Millener.

Tagasi üles
Back