Mullu Pärnus mänginud eestlasest tagamees tegi USAs esimese korraliku partii

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kasper Suurorg kaitses mullu Pärnu Sadama värve.
Kasper Suurorg kaitses mullu Pärnu Sadama värve. Foto: Raul Mee

USA korvpalli üliõpilasliiga NCAA tugevaimas divisjonis tegi hea partii mullu Pärnu Sadama rünnakuid dirigeerinud Kasper Suurorg.

21-aastane tagamees panustas St. Francis Brooklyn Terriersi kasuks 16 minutiga 9 punkti. Ta tabas viskeid väljakult 3/2, sealjuures kolmeseid 2/1. Lisaks sopsas 6st vabaviskest 4. Meie mehe panus aga võistkonda 59:71 kaotusest McNeese State Cowboysile ei päästnud.

Umbes kahemeetrine Suurorg saigi platsile alles teist korda. Esimesel puhul ta viie minutiga kätt valgeks ei saanudki.

Kaotusekibedust pidi tundma ka Carlos Jürgens. Tema koduklubi Oral Roberts Golden Eagles jäi lisaajal napilt 77:78 alla Oklahoma State Cowboysile. Kusjuures võidukorv sündis juba 46 sekundit enne lõpuvilet.

Algviisikusse kuulunud Jürgens sai 29 minutiga protokolli 5 punkti ja 6 lauapalli. Ta oli hädas tabavusega, väljakult sooritatud visetest läbis korvirõnga vaid üks, mööda lendasid kõik kolm kolmest. Vabaviskeid realiseeris 23-aastane tagamees 6/3.

Oral Roberts on seni peetud kuuest mängust võitnud pooled. St. Francis Brooklyn pole viie matšiga võiduarvet avanud.