Eesti suusatajad jäid hooaja esimesel MK-etapil ka meie endisel paraadalal punktikohast kaugele

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Alvar Johannes Alev.
Alvar Johannes Alev. Foto: Tairo Lutter

Sel nädalavahetusel peetakse Soomel Rukal murdmaasuusatamise MK-sarja hooaja esimene etapp. Tänases meeste 15 km eraldistardist klassikatehnikas meie sportlased punktikohani ei jõudnud.

Omal ajal Eestile kõvasti au ja kuulsust toonud distantsil noppis esikoha kodupubliku ees võistelnud Iivo Niskanen. Ta edestas venelasi Aleksei Tšervotkinit ja Aleksandr Bolšunovi vastavalt 8,3 ja 14,1 sekundiga.

Muide, Niskanen oli esikümnes ainus suusataja, kes ei tule Venemaalt või Norrast.

Neljast stardis olnud eestlasest oli parim 43. positsioonil lõpetanud Alvar Johannes Alev. Kaotust võitjale kogunes 2.06,4. Punktikohast ehk 30 parema sekka jõudmisest jäi puudu umbes 25 sekundit. Tõsi, varasemalt oli Alev MK-sarjas parim tulemus 53.

Martin Himma lõpetas 65. (+2.52,6), Kaarel Kasper Kõrge 69. (+2.59,6) ja Marko Kilp 89. (+3.38,3) kohal. Finišisse jõudis 91 sportlast.

Eesti koondise ootused olid eelkõige seotud eilse sprindiga. Eesmärk ehk veerandfinaali jõudmine jäi aga saavutamata, Kilp oli 39. ja Himma 44.

Ruka etapp lõppeb meeste jaoks homme 15 km vabatehnika jälitussõiduga.