Poolfinaalis hävinud Kuuba teenis Šotimaal kolmanda koha

Sulgpallur Kristin Kuuba ning tema treener Mart Siliksaar Tokyos.
Sulgpallur Kristin Kuuba ning tema treener Mart Siliksaar Tokyos. Foto: Tairo Lutter

International Challenge'i kategooriasse kuuluval Scottish Openil Glasgow's naiste üksikmängu esimese finalisti selgitamiseks kulus aega 25 minutit. Šotimaa suurimas linnas kolmandat asetust omanud Eesti naiste esireket Kristin Kuuba (BWF-i 47.) kaotas Taiwani sulgpallurile Wen Chi Shu’le (BWF-i 117.) 11:21, 2:21 ja jäi turniiril jagama kolmandat kohta.

Avageimi algus veel katastroofi ei ennustanud. Kuuba püsis juhtimas, 7:4, 8:6 ja viimast korda 9:8. Siis eelmises kahes ringis taanlannade vastu kaks rasket mängu pidanud Kuuba vastupanu rauges ning edasi teenis ta veel vaid kaks punkti.

Teises geimis enam võitlust polnud. Kuuba sai algedu 2:1, kuid seejärel ei õnnestunud enam kordagi. Veerandfinaalis kuuenda asetusega Gayle Mahulette'i (Holland, BWF-i 110.) 21:17, 21:14 alistanud 24-aastane taiwanlanna lõi 20 punkti järjest ja mängib pühapäeval finaalis.

Teise finalisti selgitavad tabeli alumisel poolel teise asetusega Line Højmark Kjærsfeldt (Taani) ja Wen Yu Zhang (Kanada).