Tartu Ülikool/Bigbank võttis Balti liigas sisse tabelijuhi koha

Tartu Ülikool/Bigbanki võrkpallinaiskond.
Tartu Ülikool/Bigbanki võrkpallinaiskond. Foto: Tartu Ülikool/Bigbank Facebook

Naiste Balti liiga laupäevased mängud kujunesid ühepoolseks, kui Tartu Ülikool/Bigbank võttis kindla võidu ja TalTech/Tradehouse pidi leppima selge kaotusega. Tartu naiskond tõusis kolme võidupunkti toel uueks tabeliliidriks.

Tartu Ülikool/Bigbank mängis koduseinte toetusel üle Läti võistkonna DU/MILATSS, kes tabelis paikneb eelviimasel kohal. Avageimis loovutasid võõrustajad 14 punkti. Teises ja kolmandas geimis kogusid lätlannad vastavalt 17 ja 16 punkti, tunnistades seega koduvõistkonna 3:0 (25:14, 25:17, 25:16) paremust. Kohtumine kestis 67 minutit, kirjutab Volley.ee.

Kodusaalis mängis ka teine väljakul käinud Eesti võistkond TalTech/Tradehouse, kes lootis kolme kaotuse järel punktiarve avada. Eesmärki kodupubliku lemmikul täita ei õnnestunud, leppides tabeli viienda Jelgava vastu 0:3 (20:25, 12:25, 15:25) kaotusega.

Tänaste mängude statistika hetkel kättesaadav ei ole. Kaheksa mänguga 21 punkti kogunud Tartu Ülikool/Bigbank tõusis turniiritabelis teiselt kohalt esimeseks, TalTech/Tradehouse püsib ainsana punktita.

Pühapäevase võistluspäeva avab kell 12 Võrus toimuv kohtumine, milles püüavad punktiarvet kasvatada Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja DU/MILATSS. Tund aega hiljem pannakse pall mängu Tartu Ülikooli Spordihoones, kus punktide eest võistlevad kodused konkurendid Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse. Tegemist on Tartu Ülikool/Bigbanki ja TalTechi tänavuse hooaja kolmanda omavahelise vastasseisuga, kui Eesti karikavõistluste veerandfinaalseerias võttis Tartu esindus kaks 3:0 võitu.