Valitsus lubab Eesti-Iisraeli valikmängule rohkem pealtvaatajaid

BNS
Copy
Eesti korvpallikoondis pidas esimese ühistrenni esmaspäeva õhtul, neljapäeval tuleb juba Saksamaaga madistada.
Eesti korvpallikoondis pidas esimese ühistrenni esmaspäeva õhtul, neljapäeval tuleb juba Saksamaaga madistada. Foto: Madis Veltman

Valitsus arvas sel pühapäeval Tallinnas Saku Suurhallis toimuva meeste korvpalli maailmameistrivõistluste (FIBA World Cup 2023) valikmängu Eesti ja Iisraeli rahvuskoondiste vahel ülekaaluka ühiskondliku huviga üritusteks ja lubab mängule kuni 3360 pealtvaatajat, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Terviseamet toetab ürituse toimumist pealtvaatajate suurendatud arvuga, kui korraldaja maandab koroonaviiruse leviku riski vastavalt esitatud plaanile.

Pealtvaatajad oleksid suurhallis jagatud nelja tsooni ning nad ei puutuks kokku ei omavahel, mängijate ega ka mängu teenindava personaliga. Üritusele pääseb üksnes Covidi tõendi ettenäitamisel ja kohapeal kontrollitakse maskikandmist. Sektorites on arvestatud sellega, et inimesed paiknevad hajutatult ja igale alale on tagatud eraldi ventilatsioon.

Pasunate ja muu taolise kasutamine on keelatud. Eesti Korvpalliliit teeb eelteavitust, et pealtvaatajad saabuksid mängule aegsasti, et vältida järjekordade tekkimist sissepääsul tõendite ja dokumentide kontrollimisel. Uksed avatakse üks tund enne ürituse algust. Kokku on nelja tasandi kohta avatud 14 erinevat sissepääsu.

Eesti meeste korvpalli rahvuskoondis alustab novembri lõpus korvpalli 2023. aasta maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri. Eesti kuulub samasse gruppi Saksamaa, Poola ja Iisraeliga.

Esimese mängu pidas Eesti koondis neljapäeva õhtul Nürnbergis Saksamaa rahvuskoondisega ning võitis.

Teine mäng toimub koduväljakul, kui pühapäeval kohtub Eesti meeste korvpallikoondis Saku Suurhallis Iisraeli meeskonnaga. Kvalifikatsiooniturniir jätkub 2022. aasta veebruaris ja juunis.

Eesti Korvpalliliit on teinud ettevalmistusi Eesti-Iisraeli rahvuskoondiste mängu korraldamiseks mitu kuud. Ettevalmistusi mänguks on tehtud ja mängupiletid pandud müüki arvestusega, et siseruumides toimuvatel üritustel tohib osaleda kuni 6000 inimest. Praegu kehtivate piirangute kohaselt tohib alates 15. novembrist sisetingimustes spordivõistlustel osaleda kuni 1000 pealtvaatajat.

Korvpalliliidul puudub otsustusvõimalus mängu ärajätmiseks või edasilükkamiseks. Rahvusvahelise korvpalliföderatsiooni FIBA regulatsioonide kohaselt tooks see kaasa diskvalifitseerimise kvalifikatsiooniturniirilt, kuhu on saavutatud koht eelnevate valikturniiride kaudu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles