N, 11.08.2022

Mäkinen: järgmisel aastal võidab MM-tiitli Ott Tänak

Christopher Krutto
Mäkinen: järgmisel aastal võidab MM-tiitli Ott Tänak
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tommi Mäkinen (fookuses) usub, et järgmisel aastal võidab autorallis sõitjate MM-tiitli eestlane Ott Tänak.
Tommi Mäkinen (fookuses) usub, et järgmisel aastal võidab autorallis sõitjate MM-tiitli eestlane Ott Tänak. Foto: Mihkel Maripuu

Autoralli MM-sarjas toimuvad järgmisel hooajal suured muudatused. Tehnilise poole pealt ootab autosid ees suur regulatsioonide muudatus ja muuhulgas võetakse esmakordselt kasutusele hübriidmootorid. Lisaks sellele lõpetab täiskohaga sõitmise kaheksakordne maailmameister Sebastien Ogier. Postimees rääkis neljakordse maailmameistri ja endise tiimijuhi Tommi Mäkineniga sellest, mis rallimaailma ees ootab.

Mäkinen on viimase aasta saanud rallimaailma jälgida kõrvalt ja kuigi Toyota alustas järgmise aasta alustamist juba tema käe all, siis suuresti on ka sellel protsessil ta hoidnud pilku peal kõrvalvaatajana. Kas hübriidmootoritele üleminek on samm õiges suunas?

«Eks ole näha,» alustas Mäkinen. «Teame, et tavaliselt on parem võimalikult kiire auto ja see on pealtvaatajatele põnevam. Kõik teavad, et praegused autod on väga kiired ja on päris palju jutte, et uued autod nii tempokad ei ole. Hübriidüksus saab midagi ära teha, aga eks ole näha,» jäi endine tiimijuht ja praegune Toyota mootorispordi nõustaja Rally1-autode osas skeptiliseks.

Märksõnad
Tagasi üles