Sünnipäevalaps Carlsen ei suutnud ka valgete malenditega võitu teenida

Maailmameister Magnus Carlsen.
Maailmameister Magnus Carlsen. Foto: Kamran Jebreili/Scanpix

Dubais jätkus heitlus male maailmameistritiitli nimel. Neljas kohtumine valitseva meistri Magnus Carlseni ja venelase Jan Nepomnjaštši vahel lõppes viigiga.

Carlsen sai täna kohtumist alustada valgete malenditega, ent venelast üle ei suutnud ta ka neljandas kohtumises mängida. Nõnda on seis meeste vahel 2:2.

MM-tiitli selgitamiseks peetakse kokku 14 lahingut. Esimese 40 käigu tegemiseks on 120 minutit, järgneva 20 liigutuse jaoks 60 minutit. Pärast 60 käiku jätkub kiirmale, kus sportlasel on tegutsemiseks 30 sekundit ja nõnda kestab matš 15 minutit.

Kui pärast 14 kohtumist on seis meeste vahel endiselt viigis, siis järgneb sellele viis minimatši.

Viimane kohtumine meeste vahel peaks praeguse seisuga toimuma 14. detsembril. Auhinnafond on MMil kaks miljonit eurot, millest võitjale kuulub kolm viiendikku.