Ajaloo ühe vägevaima jooksu teinud Warholm valiti aasta sportlaseks

Karsten Warholm.
Karsten Warholm. Foto: Tairo Lutter

Maailma kergejõustikuliit valis aasta parimaid sportlaseid ning auhinna viisid koju Norra 400 meetri tõkkejooksu olümpiavõitja Karsten Warholm ja naistes sprindis kuldseduubli noppinud Elaine Thompson-Herah.

25-aastane Warholm tegi müstilise hooaja. Ta võitis Tokyo olümpiamängudel kuldmedali ning finaalis näitas midagi enneolematut. Ta suutis vägeva jooksuga alistada 29 aastat püsinud maailmarekordi. Täna on tippmark 45,94 ning seda võistlust Tokyos peetakse ajaloo üheks kõige vägevamaks.

Naiste seas pälvis auhinna Thompson-Herah, kes võitis teist olümpiat järjest kuldse duubli. 29-aastane Jamaika sprinter läheb suure tõenäosusega sarnast tempu tegema ka Pariisi mängudel kolme aasta pärast.

Parimateks noorsportlasteks valiti Athing Mu ja Erriyon Knighton. Esimene neist on juba 19-aastaselt olümpiakulla võitnud, seda 800 meetri distantsil. 17-aastane Knighton teenis Tokyos 200 meetri distantsil neljanda koha.