Vipsi järgmine väljakutse: ringrada, kus värske asfalt veel aurab ja ehitus käib viimase minutini

Karl Mihkel Eller
Copy
Jüri Vips (vasakul), Marko Asmer (paremal) ja teised sõitjad nuputavad, kuidas tuttuuel ringrajal oma vormelitest maksimum välja pigistada.
Jüri Vips (vasakul), Marko Asmer (paremal) ja teised sõitjad nuputavad, kuidas tuttuuel ringrajal oma vormelitest maksimum välja pigistada. Foto: Dutch Photo Agency / Red Bull Content Pool

Vormel 2 hooaeg jätkub pärast sügispuhkust kahe etapiga Lähis-Idas. Esmalt minnakse koos vormel 1 sarjaga esimest korda Saudi Araabiasse, kus sõidetakse veidi enam kui kuue kuuga rajatud Jeddah’ ringrajal. Mõlema sarja hooajad kulmineeruvad järgmisel nädalal Abu Dhabis Yas Marinas. Nn tänavaradade kategooriasse kuuluvad ringrajad peaksid olema leib F2 sarjas sõitvale eestlasele Jüri Vipsile, kes on nõudlikel linnatänavatel olnud tavapäraselt heas hoos.

Pole kahtlust, et Red Bulli noorsõitjate tiimi kuuluvale Vipsile tänavaringrajad meeldivad. Tänavu on ta F2s võitnud kaks sõitu, mõlemad esikohad tulid Bakuu linnatänavatel. Aastate jooksul on eestlane näidanud, et talle on mokka mööda ka teised kitsad, ent väljakutset pakkuvad rajad. Näiteks on tema nimel alates 2019. aastast Guia ringraja rekord, kus sõidetakse iga-aastane mainekas vormel 3 võistlus Macau Grand Prix.

Neljapäeva hommikul Saudi Araabias F2 etapi võistluspaika jõudnud Vipsi abimees Marko Asmer ei arvanud, et tema hoolealusele meeldivad ühte tüüpi rajad rohkem kui teised. «Igal tänavarajal on oma spetsiifika ja ei saa öelda, et kui oled näiteks Monacos kiire, siis sulle kahtlemata sobib ka Bakuu või Jeddah.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles