VIDEO ⟩ Uskumatu tähiseni jõudnud Cristiano Ronaldo vedas taas Manchester Unitedi võidule

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Cristiano Ronaldo esiplaanil.
Cristiano Ronaldo esiplaanil. Foto: Peter Powell / EPA / Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas alistas Manchester United koduväljakul 3:2 Londoni Arsenali ning jätkab ronimist tabeli tipu suunas.

Võõrustajatele algas mäng ehmatusega, 13. minutil pääses Arsenal juhtima Emile Smith Rowe'i väravast. Tabamus sündis üsna veidralt, sest vahetult enne pealelööki jäi murule lebama Unitedi puurilukk Davdi de Gea. Põhimõtteliselt lendas pall tühja võrku.

Vahetult poolaja pausil eel seadis Bruno Fernandes aga tabloole viigi. Vaid veidi pärast riietusruumidest naasmist viis Cristiano Ronaldo juba Unitedi juhtima. Esialgu ei kestnud aga pidu eriti kaua, sest kõigest kaks minutit hiljem lõi Martin Ødegaard 2:2.

Aga viimane sõna jäi koduperemeestele. Õigemini Ronaldole. Pärast videokorduste vaatamist määrati Unitedile penalti, mille Portugali vutiäss ka 70. minutil realiseeris. Tasuks magus 3:2 võit. Vaata kohtumise tipphetki:

Tänavu Unitedi mitmel korral raskest seisust välja aidanud 36-aastane Ronaldo jõudis kahe tabamusega uskumatuna kõlava saavutuseni. BBC andmetel sai temast esimene jalgpallur, kes tippliigades skoorinud üle 800 korra (kokku 801). Selleks kulus 1097 mängu.

Kuna ammustest aegadest puudub ametlik ja adekvaatne statistika, pole võimalik öelda, kuhu platseerub Ronaldo üldises väravalööjate tabelis. Nõnda tugeval tasemel on ta aga kahtluseta kõige kõrgemal.

Hooaja kuuenda võidu teeninud United tõusis Premier League'i tabelis seitsmendaks. Ühtlasi oli tegemist Ole Gunnar Solskjærilt ajutiselt töö üle võtnud Michael Carricku viimase mänguna peatreenerina. Nüüd võtab ohjad üle sakslane Ralf Rangnick, kes oli eile ka Old Traffordil kohtumist jälgimas.

Muide, Carricki saldoks jäi kaks võitu ja viik.