P, 2.10.2022

Bayerni vastu kaotuse saanud Dortmundi tähed pildusid kohtuniku suunas krõbedaid sõnu

Christopher Krutto
Bayerni vastu kaotuse saanud Dortmundi tähed pildusid kohtuniku suunas krõbedaid sõnu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Erling Haaland (paremal) ja Jude Bellingham olid kohtuniku suunas kriitilised.
Erling Haaland (paremal) ja Jude Bellingham olid kohtuniku suunas kriitilised. Foto: INA FASSBENDER/Scanpix

Eile kohtusid Der Klassikeri nimelises derbis Dortmundi Borussia ja Müncheni Bayern. Kohtumise võitsid seisuga 3:2 viimased, kuid kodus mänginud Dortmundi tähed olid kohtuniku vilepartiis pettunud.

Bayerni võiduvärav sündis 77. minutil, kui Robert Lewandowski realiseeris penalti. Kohtunik Felix Zwayer andis selle, sest tema arvates mängis Dortmundi kaitsja Mats Hummels käega. Poolkaitsja Jude Bellingham ei olnud otsusega nõus.

«See ei olnud penalti. Ta ei vaadanud palli, vaid võitles selle saamise nimel. See tabas teda,» rõhutas Bellingham. Võid vaadata palju otsuseid selles mängus. Annad varem kokkuleppemängudega tegelenud kohtunikule suurima kohtumise Saksamaal, mida veel oodata?» lisas ta.

Nimelt sai Zwayer kokkuleppemängudes osalemise eest 2005. aastal pooleaastase mängude vilistamise keelu. Kusjuures antud vahejuhtum tuli avalikuks alles 2014. aastal.

Vilemehes oli pettunud ka ründaja Erling Haaland, kelle arvates oleks Dortmund pidanud hoopis penalti saama. «Kohtuniku tegutsemine oli minu arvates skandaalne. [Marco] Reusi vastu oli puhas penalt. Küsisin kohtunikult, miks ta VARi ekraani ei läinud vaatama ja ta vastas, et polnud vaja. Nagu ülbe... ei, ma pean natuke rahunema. Ta oli ülbe ja rohkem ei ütle ma midagi,» ütles Euroopa üks tahetuim mängumees.

Märksõnad
Tagasi üles