BLOGI Verstappeni ja Hamiltoni tiitlivõitlus kiskus inetuks, Saudi Araabia GP võitis Mercedese sõitja

Postimees Sport
Copy
Saudi Araabia GP Jeddah' ringrajal.
Saudi Araabia GP Jeddah' ringrajal. Foto: Antonin Vincent/LPS via ZUMA Press/Scanpix

Väga dramaatiliselt kulgenud vormel 1 sarja eelviimase etapi Saudi Araabia Grand Prix võitis Lewis Hamilton (Mercedes). Teiseks tuli võistlust pikalt juhtinud Max Verstappen (Red Bull) ja kolmandaks kerkis lõpusirgel Valtteri Bottas (Mercedes), kes möödus Esteban Oconist (Alpine). Viimasele etapile Abu Dhabis lähevad Verstappen ja Hamilton vastu võrdse punktisaagiga 369,5 silma. Postimees vahendas võistlust tekstipõhises blogis.

Vormel 1 GP kujunes Jeddah’s samuti avariiderohkeks. Kaks korda peatati võistlus punase lipuga, kuid kesksele kohale kerkis tiitlipretendentide Max Verstappeni ja Lewis Hamiltoni võitlus. Pika kempluse tagajärjel, kus Verstappen blokeeris Hamiltoni ebaausa võttega ja lõikas rada, pidurdas Red Bulli piloot keset sirget ning Hamilton sõitis talle tagant otsa.

Mõlemad vormelid jäid küll terveks ja jätkasid võistlust, ent Verstappen ei näidanud sellega üles härrasmehelikkust. Hamilton sai küll lõpuks oma tahtmise ja võttis võidu. Viimasele etapile minnakse aga vastu viigiseisult, kangetel konkurentidel on võrdselt 369,5 punkti.

Enne võistlust:

Hooaja viienda kvalifikatsiooni võitnud Hamiltoni kõrvalt stardib tema meeskonnakaaslane Valtteri Bottas (+0,111). Viimasel ringil oli kvalifikatsiooni võidule lähedal Verstappen, kuid ta sõitis oma kiirel ringil vastu seina ning pidi leppima kolmanda stardipositsiooniga. 

Kvalifikatsiooni tulemused:

Tagasi üles