Verstappen: see pole F1, aga vähemalt jäid fännid rahule (1)

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Max Verstappen.
Max Verstappen. Foto: ANDREJ ISAKOVIC / POOL

Vormel 1 GP kujunes Saudi Araabias Jeddah’s sama avariiderohkeks kui enne seda toimunud F2-etapp. Kaks korda punase lipuga peatatud võistluse võitis lõpuks Lewis Hamiltoni, kes pidas rajal tulise ja kontaktiderohke võitluse tiitlirivaal Max Verstappeniga. 

Kahe kange kõige vürtsikam intsident leidis aset 37. ringil, kui Verstappen blokeeris ebaausa võttega Hamiltoni ning lõikas rada. Järgnenud sirgel otsustas Red Bulli piloot seejärel keset sirget aegamisi, ent siiski ootamatult pidurdada, mistõttu oli Hamilton sunnitud talle tagant otsa sõitma.

Mõlemad vormelid jäid siiski olukorras terveks ning meeste omavaheline võitlus võis jätkuda. Sõidu edenedes õnnestus britil Verstappenist, kes sai raja lõikamise eest veel ka viiesekundilise ajakaristuse, lõpuks ka mööda saada. 

«Oli sündmusterohke võistlus. Palju asju juhtus, mõnede otsustega pole ma nõus. Püüdsin endast rajal kõik anda, ma ei tea, kas rehvid pidasid lõpuni vastu,» kõlas Red Bulli sõitja esmane kommentaar. Kuidas selgitas ta aga võistluse lõpus toimunud intsidenti, kus ta hoo maha võttis ja lasi Hamiltonil endale tagant sisse sõita? «Võtsin hoo maha, et ta saaks mööda minna. Ma olin paremal pool rada, ta ei tahtnud mööduda. Me puutusime kokku. Ma ei saanud aru, mis seal juhtus.»

Hamiltoni nägemus kokkupõrkest Verstappeniga oli aga vähe teistsugune: «Ma ei saanud aru, miks ta järsku pidureid nii kõvasti vajutas. Sõitsin talle tagant otsa. Ta sõitis edasi, ei saanud aru, mis juhtus. Alles hiljem sain teate, et ta tahtis mind mööda lasta. See oli päris segane olukord,» ütles oma 103. vormel 1 etapi võitnud valitsev maailmameister.

«See oli väga raske [võistlus]. Püüdsin olla nii mõistlik, kui võimalik. Panin kõik kogemused mängu, saime tiimiga hakkama, meil on hooaja teisel poolel olnud igasuguseid takistusi,» sõnas MM-sarja üldarvestuses kange konkurendi Verstappeniga võrdselt 369,5 punkti peale tõusnud Hamilton. 

Kui sõidu võitis täna Hamilton, siis Verstappen valiti omakorda rahva poolt päeva sõitjaks. Juba rajalt maha sõites tehti temaga raadioside vahendusel intervjuu, kus ta ütles: «Mis täna juhtus oli uskumatu. Ma tegelesin võidu sõitmisega, aga nemad tegelesid karistuste määramisega. Minu jaoks pole see vormel 1, aga vähemalt jäid fännid rahule.»

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles