JÄRELVAADATAV ⟩ Tartu pani taas Pärnu paika ja jõudis vollefinaali

Tartu pani taas Pärnu paika ja jõudis vollefinaali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Võrkpalli Eesti karikavõistlustel selgus täna esimene finalist, kui Tartu Bigbank alistas teist korda 3:0 (26:24, 25:12 ja 25:23) Pärnu VK.

Tartu peatreener Alar Rikberg andis täna mänguaega kõigile meestele, võitjate poolel kogusid nii Martti Juhkami kui Valentin Kordas kumbki 10 punkti (+6 ja +9), Taavet Leppik lisas 7 punkti (+3).

Tartu meeskond lõi täna 9 ässa (eksiti 9 pallingul), millest 3 läks Juhkami arvele. Blokiga teeniti 6 punkti, vastuvõtt oli 57 protsenti ja rünnak 55 protsenti.

Pärnu kasuks tõi Markus Uuskari 17 punkti (+8), Boris Žuhov lisas 13 (+4) silma. Pärnu vastuvõtt oli 50 protsenti, rünnakuid lahendati 52-protsendiliselt, blokist saadi 5 ja servilt 1 punkt (13 viga).

Bigbanki vastaseks karikafinaalis on kas Tallinna Selver või TalTech, selle paari avakohtumise võitis 3:2 Selver. Kordusmäng toimub 15. detsembril kell 19.30 Sõle spordikeskuses.

24. novembril mängitud paari avalahing kuulus ülikindlalt Tartule, kes võitis 3:0 ning lubas Pärnule parimal juhul geimis 19 punkti.

Aastaid Pärnu meeskonna liidrite sekka kuulunud Taavet Leppik kerkis oma endise koduklubi vastu 14 punktiga (+8) võitjate resultatiivseimaks, lüües ka 5 ässa. Martti Juhkami ja Alex Saaremaa lisasid kumbki Tartu kasuks 8 punkti (vastavalt +6 ja +5). Pärnu edukaim oli rünnakul 12 punktiga (+4) Markus Uuskari, 11 silma (+7) panustas Toms Švans.

Tartu meeskond oli Pärnust üle nii serviässade osas – 10 vs 4 – kui vastuvõtul ja rünnakul, kus näitajad olid vastavalt 58 protsenti vs. 47 protsenti ning 43 protsenti vs. 38 protsenti. Blokis teenis Pärnu punkti rohkem – 4 vs. 3.

Finaali pääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes – kui mõlemad võistkonnad saavad ühe võidu, siis loetakse esimesena punkte. 3:0 ja 3:1 skoorid annavad võitjale 3 punkti, 3:2 võit annab võitjale 2 ja kaotajale 1 punkti. Kui kahe mängu kokkuvõttes on ka punktide arv sama, selgub finaali pääseja kuldse geimiga.