Hamilton siunas Verstappenit ja kohtunikke: tundub, et ühele mehele reeglid ei kehti

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Lewis Hamilton (ees) ja Max Verstappen.
Lewis Hamilton (ees) ja Max Verstappen. Foto: Giuseppe Cacace/AFP/Scanpix

Seitsmekordne vormel 1 maailmameister Lewis Hamilton ütles, et kõik piloodid peale Max Verstappeni sõidavad kokkulepitud reeglite järgi.

Pühapäeval peetud Saudi Araabia GP osutus sündmusterohkeks. Võidusõit peatati kaks korda punase lipu tõttu ning tiitlipretendendid Hamilton ja Verstappen pidasid maha skandaalse duelli.

Hamiltoni hinnangul läks Verstappen oma käitumisega rajal üle piiri. Mercedese piloodi sõnul saavad kõik aru, et möödasõit tuleb teha rajapiirete sees, kuid Vestappenile pole see kohale jõudnud. «Tundub, et reeglid ühele meist ei kehti,» lausus ta.

«Sel hooajal on olnud juba mitu vahejuhtumit. Peaksime võidu sõitma valgete joonte vahel, kuid neid reegleid ei ole kohtunikud korralikult selgeks rääkinud. Sellepärast ongi ta saanud samamoodi jätkata,» viskas Hamilton kivi ka kohtunike kapsaaeda.

Hamiltoni sõnul sõitis Verstappen Saudi Araabias GP-l ohtlikult ning see polnud sugugi esimene kord. «Tema jaoks polnud ju vahet, kui kumbki meist poleks võidusõitu lõpetanud,» ütles Hamilton.

Verstappeni jaoks pole sel vahet ka hooaja viimasel etapil Abu Dhabis. Sest kuigi Hamiltonil õnnestus Saudi Araabia GP võita ning hooaja viimasele etapile lähevad rivaalid vastu võrdsete punktidega, on eelis Verstappenil, kel ette näidata rohkem etapivõite.

Tagasi üles