Premier League'i uustulnuk püstitas ainulaadse rekordi

Toimetas Karl Juhkami
Brentfordi mängijad.
Brentfordi mängijad. Foto: Jacques Feeney

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas ehk Premier League'is tundisid eile õhtul võidurõõmu Brentfordi vutimehed, kes alistasid koduväljakul 2:1 Watfordi.

Kuigi Londoni äärelinna klubi läks Emmanuel Dennise väravast kohtumist 24. minutil juhtima, õnnestus Brentfordil meeletu lõpuspurdiga ikkagi kolm võidupunkti koju jätta.

Esmalt seadis Pontus Jansson 84. minutil tabloole viigi ning teistkordselt päädis Brentfordi rünnakusurve ennast ära 90+5. minutil, kui nad teenisid penalti ning selle realiseeris Bryan Mbuemo.

Seda tehes püstitas tänavu esimest aastat Premier League'is palliv Brentford aga vägagi ainulaadse rekordi. Nimelt on nad esimene klubi ajaloos, kelle esimesed kümme koduplatsil löödud väravat on kõik sepistatud erinevate meeste poolt. Lisaks Mbuemole ja Janssonile andsid sellesse rekordisse veel panuse Sergi Canós, Christian Nørgaard, Ethan Pinnock, Vitaly Janelt, Yoane Wissa, Zanka, Rico Henry ja Ivan Toney.

Siinkohal olgu siiski ära markeeritud, et tegemist pole mitte Inglismaa kõrgliiga vaid Premier League'i rekordiga, mille üle peetakse 1992. aastast eraldi arvestust.

Kaotusekibedust tundnud Watford on samal ajal liikumas aga oma ainulaadse rekordi suunas. Nimelt on nad koos eelmise hooaja lõpuga nüüd endale lasknud värava lüüa 26 järjestikuses kohtumises ning nad on Inglismaa nelja professionaalse liiga peale ainus klubi, kel pole õnnestunud tänavu enda väravat tabalukus hoida.