T, 6.12.2022

Kalle Rovanperä pidi enim arenenud sõitja hääletusel tunnistama Boliivia rallitalendi paremust

Toimetas Karl Juhkami
Kalle Rovanperä pidi enim arenenud sõitja hääletusel tunnistama Boliivia rallitalendi paremust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Marco Bulacia.
Marco Bulacia. Foto: Nikos Katikis/LPS via ZUMA Press/Scanpix

Kõik rallihuvilised said viimase kuu jooksul WRC kodulehel anda oma hääle paremate sõitjate tarvis ning reede õhtul hõigati välja näiteks tänavuse hooaja enim arenenud rallitalent.   

Mõneti üllatuslikult ei kroonitud võitjaks aga tänavu 21-aastaselt Rally Estonial triumfeerides läbi aegade noorimaks MM-ralli võitjaks tulnud Kalle Rovanperät, vaid soomlase asemel rändas autasu hoopis WRC2 klassis kihutanud boliivlasele Marco Bulaciale.

21-aastane Bulacia osales Škoda Fabia R5ga tänavu seitsmel etapil ning lõpetas neljal neist poodiumil. Kuigi triumf jäi boliivlasel saamata, tundis ta suurt rõõmu Kreeka ralli teise koha üle, millega ladus põhja ka WRC2 hooaja üldarvestuse neljandale kohale. Kolmanda koha teeninud Jari Huttunen kogus sealjuures sama palju punkte, kuid kolm klassivõitu andsid eelise soomlasele.

«See auhind on tunnustus kogu selle raske töö eest, mida me koos kaardilugeja Marcelo Der Ohannesianiga teeme. Lisaks poleks see kõik võimalik ilma Toksporti ja Škoda Motorsporti imelise toeta, kes on andnud mulle selle võimaluse palju testikilomeetreid vöö vahele saada,» lausus boliivlane. 

«Iga kilomeeter on aidanud mul areneda ja ammutada kogemusi, see on miski, millest mul on eelmistel aastatel vajaka jäänud. Ma olen õnnelik ja tänulik, et mind valiti 2021. aasta enim arenenud sõitjaks. Kindlasti soovin tänada ka pere, sõpru ja sponsoreid, kes on mind toetanud hetkest, kui ma esimest korda kardirooli istusin,» jätkas Bulacia, kelle edu konkurentide ees oli hääletusel mäekõrgune. 

Paljude silmis juba ammu tulevaseks maailmameistriks kroonitud Rovanperäl – või õigupoolest tema fännidel – tuli sealjuures hoopis ränka vaeva näha, et edestada teise koha duellis M-Spordi prantslasest tulevikutegijat Adrien Fourmaux. Lõpuks jäi kahte kanget lahutama kõigest 0,5 protsendipunkti.  

Märksõnad
Tagasi üles