Maailmameistriks kroonitud Verstappen alistas rekordi, mida varem hoidsid Schumacher, Vettel ja Hamilton

Christopher Krutto
Copy
Max Verstappenist sai esimene hollandlane, kes võitis F1-sarja MM-tiitli.
Max Verstappenist sai esimene hollandlane, kes võitis F1-sarja MM-tiitli. Foto: FLORENT GOODEN via www.imago-images.de/Scanpix

Hollandlane Max Verstappen krooniti täna vormel 1 sarja maailmameistriks ja ühtlasi alistas ta rekordi, mida varem hoidsid koos Michael Schumacher, Sebastian Vettel ja Lewis Hamilton.

Nimelt olid just need kolm sõitjat enne tänast kogunud hooaja jooksul enim poodiumikohte (17), kuid võimsa sooritusega Abu Dhabis noppis Verstappen oma hooaja 18. poodiumikoha ja sellega tõusis ainsana rekordit hoidma.

Mõistagi on Verstappeni puhul tegu ka esimese hollandlasega, kes on F1-sarja maailmameistriks kroonitud.

Kuigi pikalt arvati, et just temast võiks saada läbi aegade noorim F1-sarja maailmameister, siis seda ta ikka ei suutnud korda saata, kuid 24 aastaselt ja 73 päeva vanuselt tiitli võitnud hollandlane on selles arvestuses ikkagi neljas. Tema ette jäävad Vettel (23 aastat ja 134 päeva), Hamilton (23 aastat ja 300 päeva) ning Fernando Alonso (24 aastat ja 59 päeva).

Kusjuures tänavusel Austria GP-l sai Verstappenist noorim sõitja, kes on võitnud kvalifikatsiooni, sõidu (juhtides seda igal ringil) ning sõitnud välja kiireima aja. Toona oli ta 23 aasta ja 277 päeva vanune.

Tagasi üles