N, 1.06.2023

FIA lükkas Mercedese protestid ümber, Verstappen jääb maailmameistriks

Christopher Krutto
Facebook Twitter
Comments 4
Kuigi poodiumil Mercedese piloot Lewis Hamilton (vasakul) ja Red Bulli sõitja Max Verstappen kallistasid, siis tagatubades võidakse MM-tiitli saatus ümber mängida.
Kuigi poodiumil Mercedese piloot Lewis Hamilton (vasakul) ja Red Bulli sõitja Max Verstappen kallistasid, siis tagatubades võidakse MM-tiitli saatus ümber mängida. Foto: Hasan Bratic/Scanpix

Vormel 1 sarjas sai täna läbi pingeline tiitliheitlus, kui maailmameistriks krooniti Red Bulli piloot Max Verstappen, kes viimasel ringil möödus Mercedese sõitjast Lewis Hamiltonist. Kuigi Mercedes andis sisse kaks protesti, siis kumbagi neist ei rahuldatud.

F1-sarja kajastav ajakirjanik Chris Medland kirjutas Twitteris, et Mercedes on sisse kaks protesti, mis võiks MM-tiitli saatust otsustada. Esiteks väidavad nad, et Verstappen möödus Hamiltonist turvaauto taga.

Lisaks häiris Mercedest, et FIA lasi turvaauto tagant minema osad ringiga maha jäänud autod. Kõike seda hakkasid kohtunikud võistluse järel arutama.

Nüüd kirjutab Hollandi ajaleht De Telegraaf, et mõlemad protestid on tagasi lükatud. See, mis puudutas Verstappeni Hamiltonist möödumist turvaauto taga, lükati ümber juba varem, kuid pikemalt arutati teise protesti üle, mis hõlmas seda, kas FIA rikkus otsusega lasta vaid mõned ringiga maasolijad turvaautost mööda, et viimasel ringil saaksid Verstappen ja Hamilton võidu sõita. Lõpuks lükati ka see protest ümber.

Facebook Twitter
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles