Eesti korvpalluri koduklubi avas Islandil võiduarve

Hendry Engelbrecht (paremal).
Hendry Engelbrecht (paremal). Foto: FIBA Europe

Ainukese eestlasena Islandil profileiba maitsev korvpallur Hendry Engelbrecht saavutas koos kaaslastega tiimist Akranes ÍA saareriigi esiliiga meistrivõistlustel kauaoodatud võidu.

Kui enne 22-aastase ääremängija liitumist tunnistas meeskond vastaste paremust kaheksas järjestikuses kohtumises, siis koos temaga suudeti võiduarve avada neljandal katsel.

Akranes ÍA oli teisipäeval kodusaalis parem Hrunamennist 82:70 (poolaeg 46:38). Algrivistusse kuulunud ja 38 minutit platsil viibinud Engelbrecht toetas koduklubi enda kohta tagasihoidliku punktisaagiga (6 p), kuid tegutses tulemuslikult lauavõitluses, haarates 16 palli. Plusspoolele kanti lisaks seitse blokeeritud viset ja kuus korviga lõppenud söötu.

Hoolimata viimatisest edust pole Akranes ÍA olukord kiita: kümne meeskonna konkurentsis püsib sel liigatasemel debüteeriv meeskond tosina mängu järel endiselt turniiritabeli põhjas. Eelviimast kohta hoidval Hamaril on üks võit rohkem.