FIA jagas selgitusi MM-tiitli otsustanud skandaalse võistluse kohta (1)

Postimees Sport
Copy
Lewis Hamilton (vasakul) ja Abu Dhabis tiitlivõistluse keskpunkti sattunud turvaauto.
Lewis Hamilton (vasakul) ja Abu Dhabis tiitlivõistluse keskpunkti sattunud turvaauto. Foto: Giuseppe Cacace/AFP/Scanpix

Rahvusvaheline autoliit (FIA) jagas vormel 1 hooaja viimasel võistlusel toimunud segase turvaauto olukorra kohta selgitusi. Nende hinnangul tuleb vahejuhtumi põhjustes selgusele jõuda ning vigadest õppida.

FIA on lubanud kõigi meeskondadega läbi viia üksikasjaliku analüüsi ja jõuda selgusele, kuidas leidis aset kahtlane protseduur turvaautoga, mis läks Lewis Hamiltonile kalliks maksma, kuid tähendas Max Verstappenile karjääri esimest MM-tiitlit.

«Asjaolud, mis on seotud turvaauto kasutamisega pärast Nicholas Latifi intsidenti ning sellega seotud suhtlust võistluste juhi ja meeskondade vahel, on tekitanud märkimisväärseid arusaamatusi ja reaktsioone tiimidelt, sõitjatelt ja fännidelt.

Tekkinud olukord rikub F1 mainet ja segab Max Verstappenil esimese MM-tiitli ja Mercedesel kaheksanda järjestikuse võistkondliku tiitli tähistamist,» seisis FIA avalduses.

FIA eesmärk on, et järgnevate arutelude jooksul meeskondade ja sõitjatega oleks võimalik tekkinud olukorrast õppida ja jagada kõigile osapooletele põhjalikke selgitusi.

Lisaks lubas FIA, et tagasisidest tuleb teha järeldused ning vajadusel anda vormel 1 komisjonile õigus reeglite muutmiseks.

Tagasi üles