Mercedese pealik pole kindel, kas Hamilton jätkab karjääri (1)

Christopher Krutto
Copy
Toto Wolff (vasakul) pole kindel, kas tema tähtsõitja Lewis Hamilton üldse jätkab karjääri.
Toto Wolff (vasakul) pole kindel, kas tema tähtsõitja Lewis Hamilton üldse jätkab karjääri. Foto: Hoch Zwei/SCANPIX

Mercedese vormel 1 tiimi pealik Toto Wolff tunnistas pressikonverentsil, et pole täiesti kindel seitsmekordse maailmameistri Lewis Hamiltoni jätkamises.

F1-sari sai Abu Dhabis skandaalse lõppvaatuse, kui kohtunikud otsustasid enne viimast ringi lasta esikohal sõitnud Mercedese piloodi Lewis Hamiltoni ja teisel kohal olnud Red Bulli sõitja Max Verstappeni vahelt ära ringiga mahajääjad ja kutsus seejärel sisse turvaauto.

Kõik see tundus Mercedesele FIA enda reeglite vastane ja kogu olukord jättis nii osalistele kui ka fännidele suhu mõru maitse. Wolff tunnistas, et Hamilton võib seetõttu ka karjääri lõpetada.

«Lewis ja mina oleme praegu pettunud. Me ei ole pettunud spordis, sest me armastame seda iga oma keharakuga ja armastame seda, sest stopper ei valeta kunagi.

Aga kui me rikume spordi fundamentaalseid põhimõtteid, nagu ausus ja autentsus, siis stopper ei ole enam tähtis, sest meid mõjutavad suvalised otsused. Siis võib see armastus lõppeda.

Sa hakkad küsima, kas kõik sinu higi, pisarad ja veri saavad näidata rajal parimaid tulemusi, sest see kõik võidakse sult suvaliselt ära võtta. Me ei saa kunagi üle sellest valust, mida pühapäeval kogesime. Loodan, et Lewis jätkab sõitmist, sest ta on aegade parim,» vahendab Motorsport Wolffi sõnu.

Wolffi sõnul tegi Mercedes võistluse järel kõik otsused koos Hamiltoniga ja kumbki neist ei tahtnud tiitlit võita kohtusaalis. Ometi jäädakse kõrvale täna toimuvast FIA auhinnagalast.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles