R, 3.02.2023

Vaktsiinitüsistustega omapäi jäänud Eesti harrastussportlane: uskusin, et Norras asjad nii ei käi

Karl Juhkami
, reporter
Vaktsiinitüsistustega omapäi jäänud Eesti harrastussportlane: uskusin, et Norras asjad nii ei käi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Nooruspõlves ka ratturina leiba teeninud Heiko Sepp peab praegu ennast lihtsaks harrastussportlaseks, kelle treeningutundide maht jääb aastas 300 kanti.
Nooruspõlves ka ratturina leiba teeninud Heiko Sepp peab praegu ennast lihtsaks harrastussportlaseks, kelle treeningutundide maht jääb aastas 300 kanti. Foto: Erakogu

Kuigi üldiselt vaktsiinid päästavad elusid ning teevad inimeste elu paremaks, eksisteerib paraku ka näiteid, kus kaitsepookimine võib seni normaalselt elatud elu pea peale pöörata. Just niimoodi läks Norras elava harrastussportlase Heiko Sepaga, kes on praeguseks viibinud ligemale kolm kuud haiguslehel.

Kui 39-aastane Sepp tahaks villast visata, saaks ta küsimusele, kuidas käsi käib, vastata rahumeeli, et värisevalt. Ent kuna halvematel päevadel valmistab ainuüksi kodus teiselt korruselt esimesele tulemine põrgupiinu, siis säärast naljatuju tal mõistetavalt pole.

«Kõige hullem on hommikuti, kui on nii lihase- kui ka liigesevalud,» lausub ennast Parkinsoni põdejaga kõrvutav Sepp, kelle enesetunne käib suuresti käsikäes termomeetri näiduga. «Soojema ilmaga on parem olla, aga üks päev oli siin –10 ja siis ei suutnud sisuliselt midagi teha. Ka mitte kõndida. Ainult värisesin.»

Märksõnad
Tagasi üles