Kas kõigi aegade hiliseim värav? MMi testvõistlusel löödi värav 17. üleminutil

Võiduvärava löönud Alžeeria ründaja Youcef Belaili meeskonnakaaslaste kukil.
Võiduvärava löönud Alžeeria ründaja Youcef Belaili meeskonnakaaslaste kukil. Foto: KARIM JAAFAR/AFP/Scanpix

Kataris Dohas toimunud Araabia karikavõistluste poolfinaalis alistas Alžeeria 2:1 võõrustajamaa ning pääses järgmise aasta MMi testvõistlustel finaali. Võiduvärava löödi aga kohtumise normaalaja 107. minutil.

Huvitav on see, et kui kohtumisest sai 90 minutit mängitud oli Alžeeria 1:0 juhtimas, kuid Poola kohtunikSzymon Marciniak andis üheksa lisaminutit. Katar suutiski 97. minutil Mohammed Muntari väravast viigistada.

104. minutil vilistas kohtunik Alžeeriale penalti ning olukorra kontrollimine VARi abil võttis oma aja. Youcef Belaili penalti sai Katari väravavahi poolt tõrjutud, kuid jätkuolukorras õnnestus Belailil pall siiski väravasse toimetada ning protokolli kanti, et värav löödi 107. minutil.

Kohtunik puhus lõpuvilet, kui käimas oli 109. minut ehk üleminuteid mängiti kokku pea 20. «Füüsiliselt olid viimased 20 minutit väga rasked. See on uskumatu, et sisuliselt anti 19 minutit lisaaega,» rääkis Alžeeria kaitsja Mehdi Tahrat, vahendas BBC.

Homses finaalis kohtuvad Tuneesia ja Alžeeria, kolmanda koha mängus Egiptus ja Katar.