N, 30.03.2023

Tenniselegend Rafael Nadal võitleb koroonaga: elan praegu üle ebameeldivaid hetki

Toimetas Karl Juhkami
Tenniselegend Rafael Nadal võitleb koroonaga: elan praegu üle ebameeldivaid hetki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rafael Nadal lootmas parimat.
Rafael Nadal lootmas parimat. Foto: CHRISTOPHER PIKE

Hispaania elav tenniselegend, 20 korral suure slämmi turniiril võidutsenud Rafael Nadal peab praegu lahingut hoopis väljaspool tenniseareeni, võideldes koroonaviirusega.

35-aastane Nadal osales möödunud nädalal Abu Dhabis toimunud näidisturniiril, kus kaotas nii Andy Murrayle kui ka Denis Šapovalovile. Pärast seda kodumaale naastes andis hispaanlane aga positiivse koroonatesti.

«Andsime nii Kuveiti kui ka Abu Dhabis iga kahe päeva tagant testi ja kõik need olid negatiivsed. Viimane test sai antud reedel. Elan praegu üle ebameeldivaid hetki, aga usun, et tervis läheb vaikselt ikkagi paremaks,» kirjutas Nadal ühismeediasse. 

Kui viirus võib Nadali organismist lahkuda tõepoolest nädalaga, siis pole teada, kuidas tema keha haiguse läbipõdemisest taastub. Sellest tulenevalt ei julge Nadal ka oma uue hooaja võistlusgraafiku koha pealt veel midagi kindlat välja hõisata. 

«Suhtun kalendrisse väga paindlikult ning teen valikuid sõltuvalt enda käekäigust. Hoian teid enda tulevikuplaanidega kursis,» kirjutas vigastuse tõttu viimati augustis väljakul käinud ja sellest tulenevalt ka maailma edetabelis kuuendale kohale langenud Nadal.

Uus tennisehooaeg saab oma avapaugu 2. jaanuaril, aasta esimesele suurele slämmile ehk Austraalia lahtistele lükatakse hääled sisse 17. jaanuaril.

Märksõnad
Tagasi üles