Viimsi sai Rapla üle napi võidu, TalTech alistas Tarvase 46 punktiga

Ronalds Zakis (viskel) sai täna oma arvele üheksa silma.
Ronalds Zakis (viskel) sai täna oma arvele üheksa silma. Foto: Sander Ilvest

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas oli täna võistlustules seitse Eesti klubi ning suuri üllatusi tulemustes polnud. Paremuselt teine Eesti klubi Viimsi/Sportland alistas kahe punktiga Rapla Avis Utilitase, TalTech/Optibet purustas Rakvere Tarvase 106:60.

Viimsi oli Rapla vastu terve kohtumise olnud tagaajajarollis, kuid viimasel veerandil tehtud lõpuspurt aitas nad 92:92 viigini. Lõpuks suudeti võttis 97:95 (23:23, 17:25, 28:30, 29:17) võit. Devin Lee Harris viskas võitjate kasuks 25 punkti, kapten Rait-Riivo Laane sai 22 silma. Üleplatsimees oli Rapla poolel 30 punkti visanud Jaron Martin, kapten Sven Kaldre arvele jäi 14 silma.

TalTech/Optibet purustas kodusaalis Rakvere Tarvase 106:60 (31:12, 27:14, 21:22, 27:12). 200 pealtvaataja silme all särasid TalTechi ridades Mikk Jurkatamm, Ran Andre Pehka (mõlemad 18 punkti) ja Oliver Metsalu (16 punkti). Rakvere ridades jõudis algviisiku meestest kahekohalise punktisummani vaid kapten Tormi Niits (10 punkti), kõige suuremaks punktikogujateks olid Gert Kaldmäe ja Arvan-Johhannes Lippsaar 12 punktiga.

Pärnu Sadam sai kodusaalis olulise 83:78 (26:17, 21:26, 20:15, 16:20) võidu BK Ogre üle. Viimast veerandaega alustas Pärnu üheksapunktilises edus, kuid minut enne kohtumise lõppu oldi 74:77 kaotusseisus. Seejärel tehti 9:1 lõpuspurt ja võit oligi käes. Pärnu ridades sai 16 punkti kolm meest – Mihkel Kirves, Chad Eliot Frazier ja Artur Konontsuk.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal ei olnud erilisi raskusi punase laterna Valmiera alistamisega, võõrsil võeti 93:65 (27:12, 20:10, 23:23, 23:20) võit. Hendrik Eelmäe viskas 21 punkti, Emmanuel Wembi 16 ja Edmunds Elksnis 15 punkti.

Tallinna Kalev jäi kindlalt alla tabeli teisele BK Ventspilsile 64:103 (10:15, 17:23, 14:25, 23:40), nagu näha, siis eriliseks viskekontserdiks läks just viimasel veerandil. Seitsme mehega mänginud Kalevi edukaim oli 16 punktiga Georg Allemann, Eric Schmalz viskas 14 punkti. Üleplatsimees oli 30 punktiga Linards Jaunzems.