Hullumeelne mäng Euroliigas: Barcelona võitles Unicsi vastu end 20-punktilisest kaotusseisust võidule

Toimetas Ville Arike
Barcelona staar Nikola Mirotic (paremal) ja Unicsi tsenter Tonye Jekiri olid normaalaja lõpu otsustava hetke peategelased. Foto: Alejandro Garcia/Epa/Scanpix

Jõulud on kohe-kohe ukse ees, kuid korvpalli Euroliiga kahe kuumima meeskonna duellis polnud jõulurahust juttugi. Barcelona ja Kaasani Unics korraldasid ilmselt hooaja vaatemängulisima duelli, millest Kataloonia klubi väljus lisaajal võitjana tulemusega 111:109.

Mängu esimese 35 minuti möödudes polnud suurt kellelgi kahtlust, et Unics võidab mängu. Horvaat Velimir Perasovici juhendatav tiim, kes oli hiljuti alistanud võõrsil 21 punktiga Moskva CSKA, kontrollis mängu käiku täielikult. Viimase veerandi alguses pääseti juhtima 77:57, viis minutit enne lõppu tegi tsenter Tonye Jekiri seisuks 88:73.

Aga siis hakkas juhtuma. Barcelona surus vastast kõvasti ning kui sinnamaani Unics veel suutis vastata oma korvidega, siis äkitselt jäi Tatarimaa klubi rünnak täiesti seisma. Barca tegi kolme minutiga 11:0 spurdi ja jõudis kaks minutit enne lõppu vastasest nelja punkti kaugusele.

Siiski vajas Barcelona ikkagi veel imet. See sündis 15 sekundit enne lõppu, mil sloveenist kohtunik Damir Javor vilistas seisul 91:94 Nikola Mirotici kasuks vea ja andis kolm vabaviset. Olukord on nähtav järgmisel videol:

Mirotic realiseeris kõik kolm vabaviset ning et vasturünnakul ei suutnud muidu suurepäraselt tegutsenud Lorenzo Brown palli korvi saata, jätkati lisaajaga. See möödus samuti tasavägiselt, kuid otsustavatel hetkedel tõi 21-aastane leedulane Rokas Jokubaitis esmalt korvi läbimurdest (108:106) ning mõni sekund hiljem realiseeris mõlemad vabavisked (110:107). Unicsile tuli valus tagasilöök vabaviskejoonelt, kus Isaiah Canaan tabas kolmest katsest vaid ühe. Viimasel sekundil sai Lorenzo Brown seisul 109:111 veel hoo pealt kolmese teele saata, ent seegi pall põrkus sarnaselt normaalaja lõpuga rõngalt tagasi.

Mirotic viskas võitjate kasuks 28, Kyle Kuric 24, Jokubaitis 15 punkti. Kaotajaile panustas Lorenzo Brown 27 punkti, 9 korvisöötu ja 7 lauapalli. John Brown lisas 21 (lisaks 5 vl), Mario Hezonja 18 punkti. Barcelona teenis 44 vabaviset ja realiseeris neist koguni 42 (sh Mirotic 13/13, Kuric 11/10)! Barcelonal puudus erinevatel põhjustel viis mängijat eesotsas tagaliini põhimeeste Nick Calathese ja Cory Higginsita.

Teistes eilsetes mängudes alistas Istanbuli Anadolu Efes Belgradi Crvena Zvezda 84:83 (võidu tõid lõpusekunditel Vasilije Micici vabavisked, enne seda oli Nikola Kalinic Zvezda 83:82 eduseisul mõlemad vabavisked mööda visanud), Berliini Alba - Monaco 92:84.

Tänases keskses mängus võtab koroonapuhanguga hädas olev Madridi Real vastu Moskva CSKA.