N, 1.06.2023

Vormelimaailma põletavaim küsimus: kas pettunud Lewis Hamiltoni särav karjäär jätkub?

Karl Mihkel Eller
Facebook Twitter
Comments 1
Lewis Hamilton (vasakul) ja Toto Wolff on koos saavutanud suuri võite. Kas edukas tandem jätkab Mercedeses ka uuel aastal?
Lewis Hamilton (vasakul) ja Toto Wolff on koos saavutanud suuri võite. Kas edukas tandem jätkab Mercedeses ka uuel aastal? Foto: Foto: Kenan Asyali/Reuters/Scanpix

Vormel 1 sarja hooaja värvikast finaaletapist on möödunud kaks nädalat ning kired Max Verstappeni (Red Bull) ja Lewis Hamiltoni (Mercedes) kurioosse tiitlivõitluse ümber on jahtunud. Kui esimese MM-tiitli võitnud Verstappen on teatanud, et ihkaks jätkata sõitmist oma praeguses meeskonnas karjääri lõpuni, siis pettunud Hamiltoni tuleviku suhtes valitseb teadmatus.

Kõige julgemad spekulatsioonid viitavad, et Hamilton võib suurest pettumusest karjäärile üldse joone alla tõmmata. Õli valas tulle Mercedese F1-tiimi pealik Toto Wolff, kes polnud poolteist nädalat tagasi meediaga suheldes kindel, kas Hamilton on pärast sellist skandaali nõus jätkama.

«Sa hakkad küsima, kas kõik sinu higi, pisarad ja veri saavad näidata rajal parimaid tulemusi, sest see kõik võidakse sinult suvalisel moel ära võtta. Loodan, et Lewis jätkab sõitmist, sest ta on kõigi aegade parim,» ütles Wolff pressikonverentsil.

Just sellest viimasest lausest kinni haarates on meedias hakatud spekuleerima, kas Hamilton võib teha nagu Nico Rosberg. Viimane võitis 2016. aastal Hamiltoni ees MM-tiitli ning teatas vaid paar päeva hiljem üllatuslikult, et tõmbab sportlaskarjäärile joone alla.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles