E, 16.05.2022

Flora tegi kodusel vutitandril ajaloolise lükke

Toimetas Karl Juhkami
Flora tegi kodusel vutitandril ajaloolise lükke
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lisette Tammik
Lisette Tammik Foto: Janek Eslon/Fc Flora

Tallinna FC Flora sõlmis esimese kaheaastase täisprofilepingu naiskonna võtmemängija Lisette Tammikuga, kes mängis olulist rolli tänavuse meistritiitli ning karikavõidu puhul.

Tammik lõi naiste kõrgliigas 25 väravat ja oli sellega kõrgliiga suurim väravakütt. Varasemalt stipendiumileping omanud koondislane on esimene Flora naiskonna mängija, kes allkirjastas täisporfilepingu. «Kõige suurem erinevus ongi see, et nüüd saan täielikult jalgpallile keskenduda. Kui mõelda üleüldiselt, siis olen alati endast 100 protsenti andnud jalgpallile,» ütles Tammik.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: «Aasta alguses sai mainitud, et klubi eesmärk on naiste jalgpalli sportlikku taset tõsta. Sammhaaval oleme liikumas selles suunas, et Floral oleks ühel hetkel profinaiskond. Selles suunas liikumisel on Lisette Tammik esimene naismängija, kellele me lõime tingimused, mis võimaldavad tal täielikult pühenduda jalgpallile.»

Olla esimene profilepinguga Eesti kõrgliiga naisjalgpallur, seab kindlasti teistele mingisuguse lati ja eeskuju. «Ma tõesti loodan, et olen eeskujuks teistele. See näitab seda, et igaühel, kellel on tahet, sihikindlust ja järjepidevust, võib jõuda sellesse punkti, kus mina olen. Kindlasti on võimalus jõuda suurema tööga veelgi kaugemale!» lisas 23-aastane Tammik, kes on kaks hooaega pallinud ka Napoli naiskonnas.

Tammik loodab, et ta pole esimene ega viimane naisjalgpallur Eestis, kes teenib profilepingu ja Eesti naiste jalgpalli tase on alles tõusuteel ja tehakse õigeid samme. «Ma usun, et liigutakse õiges suunas. Eriti kui vaadata seda, kust kohast meie alustasime, kui Aleksandra Ševoldajeva meile peatreeneriks tuli. Sellest hetkest alates oleme kõvasti edusamme teinud ja usun, et tee on alles alguses,» sõnas ta. 

Märksõnad
Tagasi üles