K, 5.10.2022

Kahekordse ilmatšempioni puudumine andis teistele magusa kullavõimaluse

Toimetas Karl Juhkami
Kahekordse ilmatšempioni puudumine andis teistele magusa kullavõimaluse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Epp Paalberg võttis Daisy Kudre puudumisest maksimumi.
Epp Paalberg võttis Daisy Kudre puudumisest maksimumi. Foto: Reigo Teervald

Eelmisel talvel lumepuuduse tõttu ära jäänud Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumise sprindis õnnestus läbi viia teisel jõulupühal. Käärikul valitsesid suurepärased lumeolud ja korralikud külmakraadid. Veebruaris samas paigas toimunud maailmameistrivõistlusteks ettevalmistatud suusaradade võrgustik leidis veel kord ligi 200 tänuväärset kasutajat.

Eesti meistrivõistluste medaleid oli tulnud jahtima peaaegu kogu meie paremik, erandiks oli vaid MMil samas paigas kahekordseks maailmameistriks tulnud Daisy Kudre (OK Peko), kes valmistub Šveitsis peagi eesseisvateks rahvusvahelisteks võistlusteks.

Koondise liidri äraolekul võis eeldada tasavägist võistlust tema õe Doris Kudre (OK Peko) ja Epp Paalbergi (Rakvere OK) vahel.

Naiste 3,1 km rajal kulgeski esikohaheitlus nende kahe vahel. Paalberg haaras juhtohjad kohe raja alguses ja juhtis vahepeal juba 30-sekundilise eduga. Kudrel õnnestus pool kilomeetrit enne finišit see vahe küll tasa teha ja ise ühe sekundiga juhtima minna, kuid raja lõpus pani Paalberg siiski oma paremuse maksma ja lõpetas Eesti meistrina 14-sekundilise eduga Kudre ees. See oli 23-aastasele Paalbergile esimene Eesti meistrimedal.

Pronksmedalile käis veelgi tasavägisem rebimine Jonne Rooma (Jõhvikas) ja Kaisa Rooba (Rakvere OK) vahel, lõpuks jäi viie sekundiga peale Rooma.

Naiste esinelik:

1. Epp Paalberg 19.47

2. Doris Kudre 20.01

3. Jonne Rooma 22.03

4. Kaisa Rooba 22.08

Naiste paremad.
Naiste paremad. Foto: Reigo Teervald

Meeste põhiklassi 3,6-kilomeetrisel rajal kandis favoriidikoorma auga välja veebruaris MM-il koos Daisy Kudrega sprinditeates pronksi võitnud Mattis Jaama (OK Peko). Talle pakkus väärikat konkurentsi vaid klubikaaslane Kevin Hallop, kes suutis enam kui 2/3 rajast läbida vähem kui 15-sekundilise kaotusega tituleeritud konkurendile.

Kuldmedali saatuse otsustas lõplikult Jaama kasuks Hallopi enam kui 30-sekundiline viga ühe kontrollpunktiga tihedas suusaradade võrgustikus. Finišiks oli Jaama edu juba 58 sekundit. Peko klubile kindlustas kolmikvõidu Sander Linnus, kes kaotas võitjale 2.43 ja edestas napi nelja sekundiga Kaarel Vesilindu (OK Ilves).

Meeste esinelik:

1. Mattis Jaama 17.44

2. Kevin Hallop 18.42

3. Sander Linnus 20.27

4. Kaarel Vesilind 20.31

Meeste paremad.
Meeste paremad. Foto: Reigo Teervald

Juunioride seas tulid Eesti meistriteks Mari Linnus (OK Peko) ja Ragnar Rooba (Rakvere OK).

Märksõnad
Tagasi üles