Euroopa liiga: Klavan võitis, Pareiko mängis viiki

Ragnar Klavan
Ragnar Klavan Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa liigas jätkatati 1/16-finaalidega. Kui teisipäeval oli kavas kaks mängu, siis neljapäeval peeti 14 kohtumist.

Tänavu saab Euroopa liiga kindlasti varasemast rohkem tähelepanu, kuna seal mängivad paar kuud tagasi Meistrite liigas konkurentsist langenud Manchester United ja Manchester City.

ManU alistas võõrsil 2:0 Amsterdami Ajaxi. Väravate autoriteks olid Ashley Young ja Javier Hernadez.

City kohtus võõrsil FC Portoga ja võitis 2:1. Avavärava lõi Porto mängija Silvestre Varela, ent Alvaro Pereira omaväravast seati jalule viik ning kuus minutit enne lõppu tõi Sergio Agüero külalistele võidu.

Teatavasti püsivad Euroopa liigas konkurentsis ka Eesti koondislaste Ragnar Klavani ja Sergei Pareiko koduklubid.

Klavani tööandja AZ Alkmaar sai kodus 1:0 jagu Brüsseli Anderlechtist. Mängu ainsa värava lõi Adam Maher. Klavan alustas kohtumist pingilt ja mängu ei pääsenudki.

Pareiko koduklubi Krakowi Wisla võõrustas Liege Standardit. Juba vähem kui poole tunni möödudes jäädi kümnekesi, kui punase kaardi teenis Michal Tzekaj ja lisaks realiseeris Gohi Bi Cyriac samast olukorrast määratud penalti. Kaks minutit enne mänguaja lõppu suutis aga Tzvetan Genkov viigistada. Seisuga 1:1 mäng ka lõppes. Pareiko oli algkoosseisus.