P, 25.09.2022

Kodusel EMil kulla võitnud eestlane oli lähedal suurüllatusele

Postimees Sport
Kodusel EMil kulla võitnud eestlane oli lähedal suurüllatusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Timo Kudre.
Timo Kudre. Foto: Reigo Teervald

Teise jõulupüha õhtupoolikul jagasid suusaorienteerujad Käärikul viimaseid tänavusi Eesti meistrivõistluste medaleid. Kavas oli sprinditeade, kus kaks võistlejat sõidavad vaheldumisi kokku kuus lühikest vahetust, millest igaühe võiduaeg on kaheksa minuti ringis.

Meeste põhiklassis läks orienteerumisklubi Peko täispangale ja pani eeldatava favoriitvõistkonna Mattis Jaama – Kevin Hallopi  kõrval välja veel teise võistkonna, mille koosseisus on noorteklasside tipud Olle Ilmar Jaama ja Timo Kudre. Noored valmistasid kõigile üllatuse, kui olid veel kahe vahetuse järel kindlalt juhtimas ja tulid kolmandastki vahetusest koos klubi esindusmeeskonnaga. Alles võistluse teises pooles said suurfavoriidid noorte ees mõningase edu ja lõpetasid võitjatena ajaga 50.50. Edu noorte konkurentide ees oli lõpuks 54 sekundit. Pronksmedalid teenis ajaga 56.02 OK Ilves meeskond, mille koosseisus kaks venda – Rimmo ja Andres Rõõm.

Ka naiste põhiklassis käis heitlus kullale kahe võistkonna – Rakvere OK ja OK Peko vahel. Kaisa Roobal õnnestus Rakvere kohe esimeses vahetuses Mari Linnuse vastu juhtima viia ning koos Epp Paalbergiga suutsid nad hoida stabiilset vahet konkurentide eest lõpuni välja. Peko võistkonna teine liige oli Doris Kudre. Kuld- ja hõbemedalistide lõpuajad olid vastavalt 48.22 ja 50.09. Ka selles klassis läksid pronksmedalid OK Ilves võistkonnale koosseisus Kaisa Sander – Katrina Ojavee-Kutsar lõpuajaga 60.25.

Täielikud tulemused.

Märksõnad
Tagasi üles