Eestlased Tour de Ski avaetapil ei üllatanud, Klæbo hoidis Norra lippu kõrgel

Marko Kilp.
Marko Kilp. Foto: JENS SCHLUETER/AFP/SCANPIX

Šveitsis Lenzerheides alustati 16. Tour de Skiga, kavas oli meeste ja naiste vabatehnikasprint. Eestlastel veerandfinaalidesse ehk 30 parema sekka asja polnud.

Kuna tegemist on olümpiahooajaga, jäävad tänavuselt tuurilt eemale mitmed tipptegijad. Üldpilt pole siiski üleliia nigel.

Meeste arvestuses võitis avaetapi 2019. aasta Tour de Ski tšempion, norralane Johannes Høsflot Klæbo (2.39,4). Finaalis edestas ta prantslasi Richard Jouve'd ja Lucas Chavanat'd 0,99 ning 1,25 sekundiga.

Naiste seas läks esikoht USAsse. Jessie Diggins (3.00,12) edestas norralannat Mathilde Myhrvoldi 0,13 sekundiga. Kolmas oli sloveenlanna Annamarija Lampic (+0,30).

Eelsõit

Eesti on tänavusel tuuril esindatud kolme mehega. Marko Kilp sai 1,5 km sprindidistantsi kvalifikatsioonis 41. koha (+12,20). Veel 0,9 km vaheajal veerandfinaali kohast kinni hoidnud Kilp kaotas viimase 600 meetriga 6,4 sekundit. 30. koht jäi lõpuks 2,42 sekundi kaugusele.

Kristjan Koll sai 56. (+14,02) ja Alvar Johannes Alev 76. koha (+16,89). Eestlannasid Tour de Skil tänavu stardis pole.

Meeste sprindi kvalifikatsiooni võitis ülikindlalt Johannes Hösflot Klaebo (2.36,66). Naistest sai parima aja šveitslanna Nadine Faehndrich (3.02,54).

Sprindi kohasõidud toimuvad Lenzerheides täna pärastlõunal. Tour de Ski jätkub homme 15 km klassikalises tehnikas distantsisõiduga samuti Lenzerheides. Kuuest etapist koosnev tuur lõpeb traditsiooniliselt Val di Fiemmes 10 km lõputõusuga.