K, 7.12.2022

Aigro pääses erakordsetes oludes nelja hüppemäe turnee avaetapil kindlalt põhivõistlusele

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Aigro pääses erakordsetes oludes nelja hüppemäe turnee avaetapil kindlalt põhivõistlusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Artti Aigro.
Artti Aigro. Foto: ANNEGRET HILSE/AFP/Scanpix

Täna alustati Saksamaal Oberstdorfis klassikalise nelja hüppemäe turneega. Artti Aigro sai kvalifikatsioonis kirja päeva 36. tulemuse. 

Eesti mägikotkas sai HS137 mäel kirja 115 meetrit ja 118,3 punkti. Sellega pääses ta kindlalt 50 sekka ehk homme peetavale põhivõistlusele, mida ei peeta tavapärases MK-sarja formaadis.

Võistluse muudab põnevaks tõik, et suusahüppajad seati vastavalt kvalifikatsioonile paaridesse. Aigro heitleb Anze Lanišekiga, kes oli täna 15. (121 m ja 131,4 punkti). Sloveen on kõva konkurent: Rukal võitis ta ühe võistluse ning oli teisel teine. 

«Parandasin ennast mäel iga hüppega. Hüppepikkusi vaadates sellest väga aru ei saa, aga tegelikult tehniliselt parandasin igat hüpet, mis on positiivne. Ilmastikuolud muutusid pärast treeningvoore kohutavaks, tavapärase lume asemel tuli kvalifikatsiooni ajal taevast alla normaalses koguses vihma. Sellise ilmaga ei ole ma veel kunagi tornis alla tulnud. Päevaga jään rahule,» ütles Aigro pressiteate vahendusel. 

Võistlustules oli ka teine eestlane. Kevin Maltev piirdus 107 meetri, 93,6 punkti ja 70 sportlase konkurentsis 63. kohaga. Päeva parima tulemuse sai kirja Ryoyu Kobayashi (129 m, 149,3 punkti). 

Märksõnad
Tagasi üles