E, 5.12.2022

Selgusid «Spordiaasta tähed 2021» ametlikud nominendid: treenerite seas segab kaarte välismaalane

Postimees Sport
Selgusid «Spordiaasta tähed 2021» ametlikud nominendid: treenerite seas segab kaarte välismaalane
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti epeenaiskond võitis Tokyo olümpiamängudel kuldmedali.
Eesti epeenaiskond võitis Tokyo olümpiamängudel kuldmedali. Foto: Tairo Lutter

Eesti Olümpiakomitee (EOK) avalikustas aasta sportlaste ametlikud nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja täna kell 19 toimuval suurejoonelisel «Spordiaasta tähed 2021» auhinnagalal, mida on võimalik jälgida Postimees.ee ja Kanal 2 vahendusel.

Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles avaldas tänu kõigile, kes aasta sportlaste valimisel osalesid. «Oli medaliterohke spordiaasta, mis lõi positiivset ühtsustunnet. Rahvahääletusel osalemine andis igale fännile võimaluse anda osa aasta jooksul saadud emotsioonist tagasi. Kahjuks ei saanud me piirangute tõttu kõiki Alexela kontserdimajja kutsuda. Seda enam on hea võimalus kõigil kaasa elada aasta pidulikumale spordigalale Postimehe ja Kanal 2 vahendusel.»

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selguvad rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valivad ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel 66 200 unikaalset hääletajat. Samuti osales hääletusel 66 spordiorganisatsiooni ning 43 spordiajakirjanikku.

Aasta meessportlane 2021 nominendid:

Kregor Zirk
Rasmus Mägi
Rein Taaramäe

Aasta naissportlane 2021 nominendid:

Anett Kontaveit
Epp Mäe
Katrina Lehis

Aasta võistkond 2021 nominendid:

Epeenaiskond – Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Irina Embrich
Rallipaar Ott Tänak – Martin Järveoja
Paarisaeruline neljapaat – Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Jüri-Mikk Udam

Aasta treener 2021 nominendid:

Dmitri Tursunov
Kaido Kaaberma
Nikolai Novosjolov

Samuti kuulutatakse «Spordiaasta tähed 2021» galal välja aasta noorsportlane 2021, aasta veteransportlane 2021, Eestimaa spordihing 2021, selguvad Eesti aasta sportlik omavalitsus ning maakondade parimad spordiklubid. Lisaks antakse galal üle ka Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali tänavused aastapreemiad ning aasta parasportlaste auhinnad.

Otseülekanne algab Postimees.ee vahendusel kell 19 ning Kanal2s kell 20.

«Spordiaasta tähed 2021» auhinnagalat korraldab Eesti Olümpiakomitee ning toetavad Eesti Kultuurkapital, Postimees Grupp ja Sportland.

Märksõnad
Tagasi üles