R, 30.09.2022

Toyota teeb Tänakule erilise kingi

Toimetas Karl Juhkami
Toyota teeb Tänakule erilise kingi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak ja Martin Järveoja Toyota roolis.
Ott Tänak ja Martin Järveoja Toyota roolis. Foto: Reporter Images

Kuivõrd autoralli MM-sarjas algab uuest aastat hübriidajastu, on paslik küsida, mis saab praeguse põlvkonna WRC-autodest, mida peetakse võimsuse poolest kõige-kõigemaks?

Näiteks Toyota meeskonna spordidirektor Kaj Lindström avalikustas eelmisel nädalal, et nemad jätavad suurema osa neljarattalistest põrgulistest esialgu endale tehasesse n-ö varuosade tarbeks. 

«Kuna nendel on ka tehnikat, mida kasutatakse Rally1 masinatel, siis niisama neid ära ei anta või maha ei müüda,» lausus ta taskuhäälingus Tomin nuoteista, ent ei välistanud, et mõned eksemplarid siiski ringlusesse lähevad. «Toyota WRC-autod (14 tükki – toim.) tehakse korda ning need lähevad Euroopa ja Jaapani muuseumidesse. Ka kollektsionäärid huvituvad autodest.»

Nüüd andis Toyota tiimipealik Jari-Matti Latvala aga teada, et meeskond kingib kolm masinat edasi. Õnnelikud omanikud on tunamullu Yarise roolis maailmameistriks kroonitud Ott Tänak, tänavu triumfeerinud Sebastien Ogier ning kauaaegne tiimipealik Tommi Mäkinen. 

Ka Latvala soovis üht neljarattalist endale, et paigutada see oma automuuseumisse. «Arutasime [Toyota presidendi Akio] Toyodaga seda, et äkki saaks suveks ühe masina ka siia. Põhimõtteliselt oli ta nõus, kuid enne tuleb meil teineteise vastu võidu sõita. Seega eks näis, mis sellest saab,» viskas soomlane väljaandele Helsingin Sanomat antud usutuses veidi villast.

Märksõnad
Tagasi üles