Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Biatleedid Ränkel ja Tomingas napsasid suusatajate nina alt endale medaleid

Meeste vabatehnikasõidu esikolmik. FOTO: Eesti Suusaliit.

Täna toimusid Tehvandil selle hooaja esimesed Eesti meistrivõistlused murdmaasuusatamises. Naiste 5 km vabatehnika eraldistardist sõidu võitis Keidy Kaasiku, edestades kaksikõde Kaidy Kaasikut ülinapi 0,5 sekundiga ja meeste 10 km vabatehnika eraldistardi sõidu Raido Ränkel.

«Lisaks väärtuslikule Eesti meistritiitlile, oli võistlus kantud ka Rahvusvahelise suusaföderatsiooni (FIS) võistluskalendrisse, mis tähendab tähendab, et sportlastel oli võimalik kodust kaugele sõitmata teenida väärtuslikke FIS punkte.

Lisaks oli tänane võistlusrada üsna raske, võib isegi öelda, et maailmakarika etapi raskusastmega, mistõttu pakkus see sportlastele hea võrdlusvõimaluse, kus nad oma hetkevormiga asuvad,» ütles Eesti suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurk.

Eesti meistrivõistlustel osales nii meeste kui naiste arvestuses kummaski 58 sportlast. Kuna tegemist oli FISi võistlusega, võtsid lisaks Eesti tippudele osa Läti ja väga tugev Ukraina koondis, aga ka suusatajad eksootilisematest riikidest nagu Dominikaani Vabariik ja Tšiili.

FIS-i absoluutarvestuses võitis naistest tugev ukrainlanna Maryna Antsybor.

Eesti Meistrivõistluste tulemused:

Naised:

1. Keidy Kaasiku (Ambla Spordiklubi) 14.00,6

2. Kaidy Kaasiku (Ambla Spordiklubi) +0,5

3. Tuuli Tomingas (Nõmme Spordiklubi) 4,7

Mehed:

1. Raido Ränkel (Võru Suusaklubi) 23.25,8

2. Martin Himma (Karupesa Team) +4,9

3. Kaspar Päärson (Spordiklubi CFC) +54,4

Meistrivõistlustest jäid kõrvale Alvar Johannes Alev ja Marko Kilp, kes võistlesid samal ajal Tour de Skil. Naistest ei osalenud Mariel Merlii Pulles.

Järgmised Eesti Meistrivõistlused murdmaasuusatamises toimuvad 15.-16. jaanuaril Tehvandil, kui võisteldakse vabatehnika sprindis ja 10-15 km klassika eraldistardist sõidus. Seal jagatakse ka pääsmeid Pekingi OMile.

Tagasi üles
Back