Kläbo pani Bolšunovi Saksmaal paika

Johannes Høsflot Klæbo.
Johannes Høsflot Klæbo. Foto: Peter Schneider/Scanpix

Murdmaasuusatamise hooaja üks tipphetki Tour de Ski jätkus Saksamaal Oberstdorfis, kus sõideti 15 km ühisstart.

Võistluse võitis suusatuuri üldliider Johannes Høsflot Klæbo, kes näitas taaskord milleks ta viimastel kilomeetritel võimeline on. Norra koondise liider pani viimasel laskumisel enda tugevused maksma ning teenis suusatuuril juba teise etapivõidu.

Teise kohaga pidi taaskord leppima Aleksander Bolšunov, kes finišeerus teisel kohal ka Šveitsis sõidetud klassikasõidus. Poodiumi madalaimale astmele astus norralane Sjur Röthe, kes edestas napilt Suurbritannia suusatajat Andrew Musgrave'i.

Eestlastest ainsana rajal olnud Alvar Johannes Alev lõpetas võistluse 50. kohaga, jäädes võitjast 1.25,5 kaugusele. Kokku finišeerus võistluse 78 sportlast.